Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ATATÜRK ORTA OKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI

  20.12.2017 Çarşamba günü gerçekleşen kutlanma etkinliğinde Veliler' in hazırlamış oldukları yiyecek ve içecekler öğrenciler tarafından afiyetle yenildi.

    ATATÜRK ORTA OKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI
    ATATÜRK ORTA OKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI Haber & Foto : Erhan Gündüz
Bu içerik 4342 kez okundu.
Advert

    Okul Aile Birliği Başkanı Ali Rıza Ağış Öğrencilere Yerli Malının ülke ekonomisine katkılarını ve aldığımız bir malın Türk malı olduğunu  nasıl anlaşılır ile bilgiler verdi.
    Etkinlik sonrası bizlere bilgi veren Okul Aile Birliği başkanı Ali Rıza Ağış, Yerli Malı haftası ile ilgili yerli malının ülkemiz için önemine değindi.
Yerli Mali Haftasının Ülkemizde Gelişimi;
"Atatürk 1923 yılında İzmir İktisat Kongresini topladı. Bu kongrede yurdun bağımsızlığının korunması, yerli mallar üretilmesi ve kullanılması kararlaştırıldı. Dönemin başbakanı İsmet İnönü 12 Aralık 1929 tarihinde T.B.M.M.’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında ulusal ekonomi, yerli malı ve tutumlu olma konularını anlattı. 12 Aralığı kapsayan hafta “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” olarak kutlanmaktadır. Cumhuriyet döneminde temelleri atılan kendi kendine yeter bir toplum olmadaki ilk adım bugün de devam etmektedir." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yerli malı haftası Atatürk ortaokulu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort