Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
02 ARALIK Cumartesi 12:23
Advert

KALECİK KARASI BAĞ BOZUMU FESTİVALİ MUHTEŞEM OLDU../ Müzeyyen KESKİN

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 20-09-2023 10:36

KALECİK KARASI BAĞ BOZUMU FESTİVALİ MUHTEŞEM OLDU../ Müzeyyen KESKİN

15.16.17 Eylül 2023 tarihinde Kalecik Belediye Başkanlığı tarafından Organize edilen Kalecik Karası Festivali muhteşem geçti.

İlk gün katılamadık ama son iki gün katıldık. Kızılelma Kadın Çocuk Gençlik Kültür Sanat Edebiyat ve Eğitim Derneğini temsilen dört kişi katıldık. Başkanımız Yasemin MEYDAN hanım tarafından teşekkür ederiz. Kızılelma Kadın ve Çocuk Çençlik Kültür Sanat Edebiyat Eğitim Derneğimizi en iyi şekilde temsil ettik. Osman bey ve Hasan bey tesbihçıler olarak, Canan KESKİN Takı tasarımlarıyla, Müzeyyen KESKİN de kitaplarını imzaladı. Sanat Sokağı 20 ve 21. Stantlarda.

Festivalde yeme içme yerleri yörenin kendine özel ürünlerin satışları vardı. Şirin ilçe’nin Güzel bir parkta yeşil ve güzel ağaçların altında. İnsanlar çok mutlu huzurlu bir şekilde festivali geziyorlardı. Bu da gösteriyor ki festivaller tanıtım günleri halkın birbirleriyle kaynaştığı yerli ürünlerle ihtiyaçlarını karşıladığı güzel bir imkandır. Gereklidir.

Belediye çalışanları da çok dikkatli ve titiz çalışıyorlardı. Güvenlik için Polisler ve Zabıtalar da  huzuru ve güvenliği sağlayarak herkesin neşe içinde festivalin güzelliklerini yaşıyorlardı.

Tabi festivali renk katan yöresel sanatçılar yanısıra Teoman da vardı. Mehteran.

Başkanı Duhan KALKAN’a Başkan Yardımcıları Erdal DAL, Hüseyin KOŞAL’a ve Kültür Müdürü ve Müdür Yardımcısı Reyhan hanıma. Organizasyonun oluşumunda emekleri geçenlere çok teşekkür ederiz. Bizleri ağırladıkları için.

Stantımızı ziyaret edip şeref veren Ahmet GÜL beyefendiye 10 kitap alarak Belediyenin kütüphanesine armağan etiller ayrıca kendileri de kitaplarımızdan imzalatarak edindiler. Dr.Nurcan DEVECİ hanımefendiye yine kitaplarımızdan imzalatıp edindiler. Şerife DEVECİ, AKYURTLULAR Dernekler Federasyonu Başkanı Sadullah Çiftçi kitaplarımızdan imzalatarak edindiler. Stant komşum Nimet MADEN hanıma ve eşine değerli destekleri için çok teşekkürler. Kitaplarımdan edinen herkese ve kardeşimin takılarından edilenlere. Kalecik Belediyesi Konukevi ve Merşan Sosyal Tesisleri çalışanlarına. Sonsuz teşekkürler. Sürçilisan ettiysek affola. Unuttuğum yazamadığım adlarından bahsedemediğim varsa hoşgörülerine sığınarak. Nice festivallere Kalecik. Kutlu olsun Festivaliniz.

Bu vesile ile selam, saygı, sevgiler gönderiyorum. Hoşcakalınız. Bir başka festivalde görüşmek üzere..

   Müzeyyen KESKİN

                                  Amasyaşat Başkanı

                 Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı

              Kızılelma Kadın Çocuk Kültür Sanat Ed.Eğt.     

                              Derneği Yön. Krl. Üyesi

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI İLESAM’IN CUMARTESİ ŞİİR DİNLETİSİ../ Müzeyyen KESKİN İLESAM YÖNETİMİ İKİ YIL DAHA GÖREVE DEVAM DEDİLER../Müzeyyen KESKİN İKİ BESTE DAHA KAZANDI AMASYAMIZ../Müzeyyen KESKİN 2. ANKARA EDEBİYAT FESTİVALİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK DERNEĞİN'nden İLK MÜJDE../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ’NİN 1. YILININ MUHTEŞEM KUTLAMASI../ Müzeyyen KESKİN DOST DOST OLUNCA SÖZLER DAMITILIR SÜZGEÇTEN../ Müzeyyen KESKİN ATATÜRK'ÜN ARMUTLU'YA GELİŞİNİN 89. YIL DÖNÜMÜ ANISINA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ../ Müzeyyen KESKİN TÜRKMEN KATLİAMI 14 TEMMUZ 1959../Müzeyyen KESKİN KIZILELMA ANITKABİR'DE./ Müzeyyen KESKiN Muhteşem Miyuki Sergisi../ Müzeyyen KESKiN 40.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı" Sona Erdi../ Müzeyyen KESKİN 26.. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. ' 2023 ASRIN FELAKETİ DEPREM ÜSTÜNE ŞİİRSEL SÖYLEŞİ (1 ) YÜZ YILIN FELAKETİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT EĞİTİM DERNEĞİ ETKİNLİĞİ../ Müzeyyen KESKİN GENÇ BİR YETENEK BERK ÖRENLİOĞLU../ Müzeyyen KESKİN YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER BULUŞMASI BU DÜNYADAN BİR ŞAİR GEÇTİ Solmaz ŞİRVANLI KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI../ Müzeyyen KESKİN UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. 24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... BİR ŞİİR BİR BESTE... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
Advert