Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
24 EYLÜL Pazar 20:29

KIZILELMA ANITKABİR'DE./ Müzeyyen KESKiN

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 03-06-2023 14:25

  31.05.2023 tarih ve saat 10.30 Kızılelma kadrosuyla birlikte Ankara Vilayetler evinde kahvaltı ile başladı. Genel Başkan Yasemin Meydan'ın Açılış konuşmasından sonra Kızılelma Kurucular Kurulu ve İstişare Kurulu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Danışma Kurulu Üyeleri, Denetleme Kurulu Üyeleri Ankara dışından katılan bir birinden değerli STK Başkanları ve sanatçı konuklar. Teker teker kendilerini tanıttılar. Keyifle kahvaltılar yapıldı. Şarkılar, türküler terennüm edildi. Süpriz ve özel konuklarla. Aile fotoğrafı çekilerek Anıtkabre geçildi.

  Aynı gün saat:15.30 Anıtkabir ziyareti vardı. Konuklarla Anıtkabir Müzesi gezildi. Sn. Başkanın ayağının kırılmasıyla tekerlekli sandalya ile gök gürültüsü ve sağnak yağmur altında askerlerin yardımıyla ATATÜRK MOZOLESİNE çelenk koyarak; Misaki Milli Kulesi’nde Ziyaret Defterine Derneğin faaliyet ve hedefleriyle ilgili bilgileri dile getirerek defteri imzalandı. Tarihe bir iz daha düşüldü. Onurla gururla Anıtkabirimizi ziyaret ettik. Program devam ediyor.

  01Haziran 2023 de saat :19.00 da Hamamönü Kabakcı Konağın’da  yapıldı. Yine hava soğuk, gök gürültülü ve sağnak yağışlı. İnanılmaz bir katılım vardı. 70-80 kişi Kızılelma Kadın Çocuk Gençlik Kültür Sanat Edebiyat ve Eğitim Derneği Başkanı Yasemin Meydan tarafından Açılış konuşmasından sonra her zaman ki gibi güzel şiir yorumuyla ve sunumlarıyla mikrofonu İzzet Bağcı 'ya bırakarak sırası STK Başkanlarını sahneye aldı konuşmalarını yapan Başkanlar tebrik ve teşekkürlerini ilettiler. Bir başka kıymetli sanatçımızın güzel terennümü ile ‘’ Hoş geldiniz Dostlar Sefa Getirdiniz Dostlar’’sarkısıyla selamlaması yoğun alkışlarla karşılandı.  Bu arada değeli sanatçımız Eylem ALKAÇ’ın çoşturan ‘’ Ölürüm Türkiye’m’’ ve türküleriyle ve şairlerimiz şiirlerini coşkuyla yorumladılar. Muhteşem bir atmosferdi.

 Bir sezonu daha başarı ile kapatan Kızılelma Kadın Çocuk Gençlik Kültür Sanat Edebiyat ve Eğitim Derneği Başkanı Yasemin Meydan daha nice yeni etkinliklere imza atacaktır.  Yolun hep açık olsun.. Kızılelma. Selamlar saygılar sevgiler.

Fotoğraflar ve videolar: İbrahim Şahin ve Canan Keskin

Müzeyyen KESKiN

Amasyaşat Başkanı

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI KALECİK KARASI BAĞ BOZUMU FESTİVALİ MUHTEŞEM OLDU../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ’NİN 1. YILININ MUHTEŞEM KUTLAMASI../ Müzeyyen KESKİN DOST DOST OLUNCA SÖZLER DAMITILIR SÜZGEÇTEN../ Müzeyyen KESKİN ATATÜRK'ÜN ARMUTLU'YA GELİŞİNİN 89. YIL DÖNÜMÜ ANISINA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ../ Müzeyyen KESKİN TÜRKMEN KATLİAMI 14 TEMMUZ 1959../Müzeyyen KESKİN Muhteşem Miyuki Sergisi../ Müzeyyen KESKiN 40.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı" Sona Erdi../ Müzeyyen KESKİN 26.. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. ' 2023 ASRIN FELAKETİ DEPREM ÜSTÜNE ŞİİRSEL SÖYLEŞİ (1 ) YÜZ YILIN FELAKETİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT EĞİTİM DERNEĞİ ETKİNLİĞİ../ Müzeyyen KESKİN GENÇ BİR YETENEK BERK ÖRENLİOĞLU../ Müzeyyen KESKİN YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER BULUŞMASI BU DÜNYADAN BİR ŞAİR GEÇTİ Solmaz ŞİRVANLI KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI../ Müzeyyen KESKİN UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. 24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... BİR ŞİİR BİR BESTE... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
Advert