Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
04 HAZİRAN Pazar 01:29

KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI../ Müzeyyen KESKİN

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 17-01-2023 09:15

      15 Ocak 2023 tarih ve saat: 14.00 de Hacettepe Mah. Ulucanlar Cezaevi Yarı Açık Kongre Merkezi ‘Marangozhane’ Altındağ/ ANKARA da Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

        Programın sunumunu yapan Hakan YILMAZ’ ın yaptığı ve ilk olarak sahneye Kızılelma Kadın Gençlik Çocuk Kültür Sanat Edebiyat ve Eğitim Derneği Başkanı Yasemin MEYDAN Derneğin amacı ve içeriği ile ilgili konuşmasının ardından. Divan Kurulu Oluşturuldu divan kurulu Başkanı Prof. Hayrettin İVGİN ve iki yardımcısıyla Derneğin mali ve içeriği okundu. Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetleme Kurulu Üyeleri ve üyeler isimleri tek tek okundu ve oy kullanıldı. Yüzde 98 kabulle kabul edildi.

          Konuşmacı Bulgaristan’dan gelen Doçent Dr. Nesrin SİPAHİ KIRATLI yaşadığı sıkıntıları Türklerin yaşadığı sıkıntıları anlatarak derin bir hüzün yaşadık.

          Sırası ile şairler, sanatçılar sahne aldılar.  Değerli sanatçılar Şerif SAKA, THM sanatçısı Eylem ALKAÇ, ozanımızın sazıyla Kızılelma türküsüyle güzel çoşturdular. Hakan YILMAZ, İzzet BAĞCILAR, İsmihan hanımın ‘Ben Türk Kızıyım’ şiiri ile güzel duyguluve coşkulu anlar yaşattıkları için çok teşekkür ederiz.

          Kokteyle tanışmalar hasret gidermeler. Özlem gidermeler Siyasetçilerden, akademisyenlerden iş insanlarından sanat camiasından şairlerden çeşitli STK Başkanları  Kızılelma Kadın Gençlik Çocuk Kültür Sanat Edebiyat ve Eğitim Derneği Başkanı Yasemin MEYDAN Herkese teşekkür ederken Katılım Belgeleri ve Rozetlerimizi taktı. Hatıra fotoğrafları aile fotoğrafı çekildi. Teşekkür eder. Hayırlı olması dileklerimizle. Selam, saygı, sevgiyle.

                                                                      

 

                                                                                             Müzeyyen KESKİN

                                                                                          AMASYAŞAT BAŞKANI

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI KIZILELMA ANITKABİR'DE./ Müzeyyen KESKiN Muhteşem Miyuki Sergisi../ Müzeyyen KESKiN 40.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı" Sona Erdi../ Müzeyyen KESKİN 26.. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. ' 2023 ASRIN FELAKETİ DEPREM ÜSTÜNE ŞİİRSEL SÖYLEŞİ (1 ) YÜZ YILIN FELAKETİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT EĞİTİM DERNEĞİ ETKİNLİĞİ../ Müzeyyen KESKİN GENÇ BİR YETENEK BERK ÖRENLİOĞLU../ Müzeyyen KESKİN YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER BULUŞMASI BU DÜNYADAN BİR ŞAİR GEÇTİ Solmaz ŞİRVANLI UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. 24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... BİR ŞİİR BİR BESTE... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
Advert