Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
23 MART Perşembe 23:24

UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 05-11-2022 10:21

03.11.2022  saat: 19.00 başlayan KIZIL ELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ'nin yapmış olduğu etkinlikte.  ''UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROĞRAMINDA

Dernek Başkanı Dr. Yasemin MEYDAN Yeşilhisar ve dernek yönetimi ve denetçilerle yaklaşık 60-70 kişi bulunuyordu. Şiir yorumları, şarkılar türküler bir birini izledi. Çok güzel geçti. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Uygur Şehit Şair NAZUKA hanımın da hayatı anlatıldı. Çok etkilendim. Ve onun aziz hatırasına konuşmacı hanıma bir tomurcuk gül armağan ettim. O anı kanuşmacı hanımla yıllardır tanışıyormuşuz gibi kucakladık birbirimizi.

Şu kısacık dünyada neden dar ederler dünyayı vicdansız ,duygusuz insanlar. Aşırı duygulandım ve '' UYGUR TÜRK'ÜM'' adlı şiirimi yorumlarken yine boğazıma bir yumru tıkandı ve gözlerim istemsiz akmaya başladı. Alkışlarla kendime geldim..

Nice güzel programlar dilerim. Selam saygı Sevgiyle..

UYGUR TÜRK'ÜM../ Müzeyyen KESKİN

 

Kana doymamış Çin denen firavun

Gün gelecek turan ordusu savun

Ey soysuzlar patlar yüzünde cavun

Dokunma asıl Türk, soyuma sakin

 

Kundakta bebek kan, ağlıyorsa kan

Uygur kadınım can yüreği burkan

Genç ihtiyar demez, akar durmaz kan

Dokunma asıl Türk soyuma sakin.

 

Soyun kurusun Çin, seni ahlaksız.

Nerde insan hakkı, savunan densiz.

Bir ağacın süren filizleriyiz

Dokunma asıl Türk soyuma sakin

 

Hanlar hani dersi vermisti ciyan

Çin seddi niçindi, herkese ayan

Gök bayrak sonsuza kadar yaşayan

Dokunma asıl Türk soyuma sakin..

 

Ticaret ağını keselim gitsin.

Bozuk pis ürünler, geriye gitsin

Türk soyuna kıyan, gebersin gitsin

Dokunma asıl Türk soyuma sakın..

 

Keskin Ozan yanım kükrer taşarım

Türk soyum, varlığım, için yaşarım

Durmaz engelleri,  çiğner aşarım.

Dokunma asil Türk soyuma sakın.

 

Müzeyyen Keskin

AMASYAŞAT Başkanı

17.12.2019

Cavun: kırbaç

 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI 26.. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. ' 2023 ASRIN FELAKETİ DEPREM ÜSTÜNE ŞİİRSEL SÖYLEŞİ (1 ) YÜZ YILIN FELAKETİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT EĞİTİM DERNEĞİ ETKİNLİĞİ../ Müzeyyen KESKİN GENÇ BİR YETENEK BERK ÖRENLİOĞLU../ Müzeyyen KESKİN YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER BULUŞMASI BU DÜNYADAN BİR ŞAİR GEÇTİ Solmaz ŞİRVANLI KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. 24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... BİR ŞİİR BİR BESTE... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
Advert