Taşova Haber Sitesi
HV
27 HAZİRAN Pazartesi 21:40

Susuz Köy

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 17-06-2022 13:35

Günlerdir Arpaders'inin susuz kalması olacak şey değil. Su hayat yaşam kaynağının en temeli su. Sn.Ahmet Şimşek beyin ve bir çok insanın çabaları karşısında sessiz kalmadım haberi paylaşıyorum. Sn ilgili ve yetkilileri bu konuya ivedilikle çözüm bulsunlar..

Amasya Taşova Arpaderesi Köyü içme suyu problemi çözüldü, çözülecek derken yöre halkın  resmi kurumlara yaptığı başvuru çabaları sonuç vermesi beklenirken olacak, edecek, yapılacak, yatırım proğramına alacağız, cevapları köy halkını üzüyor. Bazı problemler vardır uzun zamana yaymak icap eder. Ama içme suyu gibi hayati önem taşıyan sorununun beklemeye ve sabretmeye imkanları yoktur.

Arpaderesi köyünün 2022 yılında içme suyu yok, temizlik ve yemek pişirmek için suya ihtiyacı var. İlimiz ve İlçemiz yerel gazeteleri, internet haber  siteleri konuyu gündeme getirdi. Vatandaşlarımız resmi kurumlara baş vurdu. Köylüler elini taşın altına koydu.

Arpaderesi köyünde haberleri yapılması ve vatandaşların başvuruları neticesinde, İlgili makamlar köye tespite geldiler. Köye su sağlayan güneş enerji panellerinin yapıldığını gördüler. Bu köye su sağlayan güneş panellerinin kimliği belirsiz kişilerce kırılması ve yetkililerin bunu tamir ve bakım yapılması talebi gecikince köylüler borç harç yaptırdığı, ve ödeme güçlüğü çektikleri  yetkilileri ilgilendirmiyormu. Amasya' mızın İş adamları, bu köy idari ve sorumluları içme suyunun beklemeye gelmeyeceğini, kimliği belirsiz kırılan güneş panellerini nasıl takıldığını, köy sakinlerinin güneş panellerine borçları olup olmadığı konusunu lütfen araştırsınlar.

Taşova Destek köyünden alınıp 12 km mesafedeki Arpaderesi Köyüne getirilen su borularının arızalı olduğu, yenilenmesi gerektiği tespit edilmiş, yatırım proğramına alındığı belirtilmiş ise de acil çözüm bekliyor.

YORUMLAR
Reklamı Geç
imza özgür mobilya