Taşova Haber Sitesi
HV
06 ARALIK Salı 00:14

ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 17-03-2022 13:55

 Aldığım bir davet üzerine bir konser vardı. Baktım ki, bir Amasyalının sesiydi davet, çok sevindim. Kardeşim Cananla ve Arpadereli Ahmet ŞİMŞEK beyefendi hemşehrimle değerli sanatçımızı Ünal KAVAK’ı dinlemek bize onur verecekti. Hiç düşünmeden hemen kabul gittik.

 ASELSAN TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU ‘’ BAHAR KONSERİ’’ Şef Vedat Kaptan YURDAKUL, Sunucu Yasemin PAMUKÇU 31 koristin katıldığı muhteşem konserde. Sunucu hanımın da güzel sunumları dikkat çekiyordu. TRT kökenli orkestra sanatçıları gerçekten de muhteşem seslerle, uyum ve aheng içinde Koro şefiyle muhteşem ötesi konser. Tebrikler teşekkürler.

 Yıllardır gitmediğimiz konserleri canlı canlı izlemek, ruhumuzu okşayan şarkılar bizleri geçmiş filimleri izliyormuş gibi aldı götürdü. Ruhumuzda ışık hızıyla açılımlar oldu. İki yıldır ‘’çovit 19’’ pandemi dolayısıyla. Hasret kaldığımız güzelliklere tekrar kavuşuruz inşallah.

 Kulaklarımızın pası da silindi. Zaman zaman video zaman zaman güzel görüntüleri yakalamaktı. Anı fotoğrafları çekmekti. Bu güzel sesleriyle ruhumuza dolan o güzel billur seslerin adlarını da yad etmeden geçemeyeceğim.

 Koristler; Aysel KAHRAMAN, Başak YURDAGÜL, Berkan ÖZDEMİR, Büşra ÖZ, Duygu ÖZKAN,Eda AĞLADIM, Faruk DEMİROK, Gökçe ELGİN GÜLCÜ, Hatice ŞARAÇ, Hasan MERCAN, Hüsnü Gürkan AYDEDE, ilhan BAŞÇUHADAR, Kağan Sezai DİNÇER, Kadir BUĞ,  Kemal ARI, M. Orkun ÖZGÜN, Melek AKPINAR, Melih BABAGİL, Müjgan VAROL BALKAN, Nagehan CEYLAN,  Nihan BABAGİL, Nihan KÜÇÜKÇINAR, Nuran TUNALI, Özlem YAZGAN, Özerk OLCAYTU,  Selami TAŞEL, Şafak AKINCI, Tuna SERÇALI SEVEROĞLU, Ünal KAVAK, Yunus GÜNDÜZ,  Zuhal ÖNAL..  Sesleriniz var olsun..

 

 

                                                                                                               Müzeyyen KESKİN

                                                                                                              AMASYAŞAT BAŞKAN

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. 24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... BİR ŞİİR BİR BESTE... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
berrak özgür mobilya