Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
07 ARALIK Perşembe 23:43
Advert

Bölüm 13:Önceden Çanakkale geçilmezdi, şimdi TÜRKİYE geçilmez olacaktır...

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 04-01-2022 09:21

PKK’NIN UYGULADIĞI SİLAHLI PROPAGANDA
1.Silahlı, Devrimci,
2.Şiddet,
3.Baskıcı yönetim,
4.Örgüt içinde infazlar,
5.Vatandaşı toplu katliam,
6. PKK'nın dış bağlantıları 
7.”Din anlayışı” 
8.Aile ve kadına bakış açısı 
9.Örgütün Kuruluş aşaması 
10.ideolojisi 
11.Yapısal ve askeri açıdan çizdiği Rotayı özetledik. İşte bu açıdan TERÖR; Acı, kan, gözyaşı, yakma, yıkma, yok etme, insanları yurtlarından göçe zorlama, insanlara yaşam imkanı vermeme, bütününü kapsayan eylem tarzıdır.
Nasıl sıcak harp, soğuk harp varsa, sıcak terör , soğuk terör’de vardır.
Dün olduğu gibi bu günde PKK terörüne karşı mücadelemiz bütün gücüyle devam etmektedir. Bundan kuşkumuz yok, kimsenin de şüphesi olmasın.
Bugün Türkiye'deki tarikatlar da tehlike oluşturmaktadır. Bunlar da bir hastalıktır. 
Örnek; FETÖ çetesi devletin içine sinsi sinsi yuvalandı. Milletin başına bela kesildi. Besle kargayı oysun gözünü…  Diğerlerinin de gözümüzü oymayacağını kim garanti verecek?. “Ne istediler de vermedik” denmemiş miydi? 
Sonuç malum, “Ne ekersen onu biçersin”.
Terör kesinlikle hatayı affetmez. Terörün üzerine davulla, zurnayla gidilmez. Örnek mi? Kuzey Irak'ta 17 masum vatandaşımızın katledilmesi. Teröre karşı mücadele, ciddiyet, gizlilik, iyi bir istihbarat, şaşırtma taktiği ister. Yani uzmanlık alanıdır. Yaygara alanı değildir. Ülkenin neresinde soğuk terör varsa orada sıkıntı vardır. Bugün olduğu gibi… Başta ekonomi.
TERÖRE KARŞI NE YAPMALIYIZ? NE YAPILMALI?
Misak-ı Milli sınırları içerisinde yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti kimliği Taşıyan herkesin birlik ve beraberlikle İçten ve Dıştan gelebilecek tehlikelere, hainliklere karşı korumak ve kollamak yükümlülüğü vardır. Vatanı korumaya doğuştan yeminlidir.
Koruma ve kollama terör başını, TRT’ye terör sorumlusunu kırmızı halı sererek, teröristleri Atatürk'ün Dolmabahçe Sarayı'nda misafir ederek, toplantı yaparak, Silopi, Habur’da İstiklal Mahkemesi kurarak değil. Bunlar teröre birer ödüldür. Yapılanlar yanlıştır. Terörde iyi niyet olmaz…
Türkiye Cumhuriyeti bir mozaiktir. Bu taşlardan birisinin oynamasına asla izin vermeyiz.
Hepimizin malumu, bu mozaik dünyanın en güçlü ordularını, en zayıf zamanında dize getirmiştir. Boyun eğmek zorunda bırakılmıştır. İçte ve dışta hevesleri kursaklarında kalacaktır. Akıbetleri farklı olmayacaktır. Terörde ayrım yoktur. Terör terördür, nereden gelirse gelsin. Gözünü bağlayarak terörle mücadele olmaz. İlk önce etrafındaki pislikleri temizleyeceksin yani gözünü(kaynağını) kurtaracaksın daha sonra karşıya bakacaksın. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyeceksin. Yalan dolanla, uydurma metotlarla, bir yere varamayız. Davul sizde, davulu başkası mı çalıyor? Pes doğrusu. Çıkarcıların oyununa gelmeyeceğiz. Bir dolar 18 liraya çıkmış, bir günde 10 liraya inmiş. Bu ne Allah aşkına terör değil de ne kardeşim. Birileri uçtu, birleri kalbinden vuruldu.
Her karış toprağı kanla sulanmış ve binlerce şehit vermiş Atalarımızın torunları olarak Millet buna izin vermeyecektir.
Önceden Çanakkale geçilmezdi…
Şimdi TÜRKİYE geçilmez olacaktır…
Kim, hainlik yaparsa, kim ihanet ederse millet bunu unutmaz.
Ahlarla, vahlarla olmaz, kimin parmağını keserseniz onun canı yanar, ama zamanla unutulur. Ancak kanayan bir yara olarak durur. Ya kangren olur ya da tedavi olur.
İradeyi Millet yoktur, Milletin iradesi vardır. Bu da milletin ta kendisidir. Yani OYUDUR, KADERİDİR.
Milletin iradesi namustur. Niçin teslim eder? Korunması, namusu, refahı, huzuru, birlik beraberliği, sosyal yaşamı, ekonomik yapısı gibi unsurların korunması için…
Misak-ı Milli hudutları içerisinde bunun ayrısı, gayrısı, ötekileştirme, bizimkiler, öteki yoktur. İşte bu olumsuzluklara karşı kırlangıç yuvası gibi olmalıyız. Kim? Hakkın yanında olanlar.
Kısacası, PKK örgütünün kuruluş aşamasından günümüze kadar, ideolojik, ekonomik yapısal ve askeri açıdan çizdiği rotayı incelemeye çalıştık.
Millet acılarını çektiği bir kalleşliğin üstesinden mutlaka gelecektir.
Bütün çıplaklığı ile öz eleştiriye, demokratik bir şekilde açık olmalıyız. Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar…
                                Saygılarımla
Ali TAŞ
İYİ PARTİ TAŞOVA İLÇE BAŞKANI
 

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert