Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
23 MART Perşembe 22:55

Bölüm 12:İÇ DESTEK PROPAGANDA

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 20-12-2021 17:12

Bölüm 12: İÇ DESTEK PROPAGANDA

Köy ve mezralara PKK militanları adeta İşgalci talancı, çanakçı sürüler halinde dalmaktadırlar. İlk etapta güvenlik güçlerini kontrol edip, bütün köy halkını meydana toplamakta, otorite ile baskı kurmaktadırlar. Bunun yapılmayacağını hissederlerse köy halkının içinden seçilen herhangi birkaç kişi herkesin gözü önünde kurşuna dizilir.

Buradaki durumu hiç düşündünüz mü?

Topluluğun eşlerini, çocuklarını, babalarını, analarını, herkes savunmasız, başını öne eğmiş teslim olmuş, alınmış ölümden başka hiçbir şey düşünmeyen Köy halkı…

Daha sonra propaganda başlatılır. Türk Silahlı güçlerini kastederek, o güçlü olduğu söylenen tankı, topu, uçağı Mehmetçiği ile övünen T.C. ordusu gelsin! Ama gelemez… Çünkü korkuyor. Biz buradayız. Sizin içindeyiz. Fedakar ve cefakar halkının arasındayız. İşte biz işte onlar. Özgür iradenizi beyan edin, açık açık söyleyin, kimden yanasınız? deyince Kürt vatandaşı da korkudan bu sözler üzerine “biji serok Apo” (Yaşasın Başkan Apo) “biji Kürdistan” (Yaşasın Kürdistan) Apo'da başkan olduktan sonra başkanlık bu kadar ucuz mu?

Tabii ki bu olaylar bununla da kalmıyor daha neler neler…

Bu olaylardan sonra köylünün evinde ne var ne yok bütün erzaklarını torbalara doldurup, katırlara yükleyerek Apo'nun militanlarına teslim eder.

Daha sonra sağ kalanlara, bu Yurtsever halk aramızda olduğu sürece, bileğimizi kimse bükemez, konuşmaları yapılır ve diğer köylerde de aynısı uygulanır.

BİJİ SEROK APO (Başkan Apo)Şam’daki villasında Krallığını ilan etmiş, herkes ona çalışıyor. Militanlar, cellatlar emrinde. Çete başında kral, başkan olduktan sonra Krallık, başkanlık ayağımı düştü dersiniz.

Apo emrindeki elemanlarını kullanırken onlara yaklaşımı timsah gözyaşları tarzındadır. Maskesinin biriside masum ve iyilik meleği görüntüsü, sahtekâr.

APO kadro militanlarına, yaklaşımında bir tek mantığa prim vermiştir. Ben bu adamın ölüsünden dirisinden, ama en çok ölüsünden ne kadar yararlanabilirim.

Apo biraz fazla yaşayan elemanlarına kuşku ile bakar bunların yüzde 50’sini imha edermiş.

Apo adamlarını devamlı suçlar, baskı altında tutar, nefes aldırmazmış. suçlama nedenleri kendi koyduğu kurallara gördir. Örneğin; niçin ölmedin Niçin öldürdün diye suçluyor. Bunların adını da BUDAMI koyuyor.

Apo “Bir tek doğru vardır O da benim anlayışım” demiştir.

Övgüye layık ölenler, haksız yere ölenler olmuştur.

 

Ali TAŞ

İYİ Parti Taşova İlçe Başkanı

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert