Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
22 MART Çarşamba 18:14

Bölüm 11:PKK’ya kitle desteği( 1991-1992)

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 13-12-2021 15:33

PKK’ya kitle desteği( 1991-1992)

 PKK iç kitle desteğini daima baskı, korkutarak, sindirerek sağlamıştır.  Özellikle savunmasız insanlar üzerinden yapmıştı. Şu soru sorulmuştur? Davamızda haklıyız değil mi? Evet cevabı alınca “İşte gerçek bir Yurtsever” denmiştir. Canını ortaya koyarak hayır cevabını verenler, MİT ajanı ve hain damgası vurularak katledilmişlerdir.

Entel bar müdavimi insan simsarları da insanları pazarlayarak, kanlarını siyasi, ekonomik ve sosyal avantajlar elde etmişlerdir. Bu çakal sürüleri kamuoyu oluşturmak ve PKK'ya kitle desteği vermişlerdir.

Bunlarla da kalınmamış, sorunlu üniversite öğrencileri, işsiz güçsüz, bir baltaya sap olamamış insanlar Avrupa'ya iltica talebinde bulunmuş ve hayalleri yıkılmıştır. Avrupa'da işçi iken PKK militanlarınca alınmışlar da PKK'nın kitle desteğidir. Pkk’nın hayaline bakın, Aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş.

Çukurova kısmen Fellah tır. Yarı yarıya Kürt vatandaşıdır, kısmen de Türk'tür ama bence Kürtler giderek çoğunluğu alacak, bir nevi Kürdistan eyaletidir demişlerdir. Aslında Çukurova Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelen tarım işçileri buradaki yoğunluğu sağlamışlardır. PKK bunu da kendi açısından değerlendirilmiş, kitle desteği olarak kabul etmiştir.

Lübnan kamplarındaki tatbikatlarını, Kuzey Irak’ın Yeşil vadilerindeki grupların yürüyüşlerini, istihbaratlarını,halay çekişlerini, hayali çatışmalarını, hayali kurtarılmış bölgelerini, ordularını,Tugaylarını,Alaylarını, düşman uçağını, helikopterlerini düşürdüklerini, Tank ve zırhlı araçlarını imha ettiklerini beyan ederek Çok yakında devlet kuruyoruz diyerek taraftar yandaşlarının Devlet ve Ordu kademe içindeki yerlerini almaları istemiştir.

Video-slayt gösterileri ile folklor ve marşlarla insanlar gaflete düşürülerek, para, mal ve benzeri şeylerin yanı sıra birçok gencin kamplara yollanması taahhüt altına alınarak amacına ulaşmak istemişlerdir. Buradan şu çıkıyor, yalan dolanla, hayali varsayımlarla kitle desteği ve maddi yardım sağlamak istemişlerdir.

BÖLÜM 12 Haftaya pazartesi yayınlanacaktır...

Ali TAŞ

İYİ PARTİ TAŞOVA İLÇE BAŞKANI

YORUMLAR