Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
24 MART Cuma 00:25

Bölüm 9:Apo'nun Celladı Şahin Baliç kimdir?

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 29-11-2021 16:38

Bölüm 9:Apo'nun Celladı Şahin Baliç kimdir?

PKK BOTAN alanında alanında Keşif ve İstihbarat faaliyetlerine devam ederken Şırnak ile Kırkkuyu köyünden Şahin Baliç (Metin kod adlı) isimli bir lise mezunu genç PKK saflarına katılmıştır.

Başta Karageçit köyü baskını ve katliamı olmak üzere Botan ve Mardin alanında kanlı eylemlerinin planlayıcısı ve tetikçisi olarak rol almıştır. Şahin Baliç (metin) PKK’nın gurur kaynağı olmuştur. Bu durum APO’nun gözünden kaçmamıştır. Unun acımasızlığı, psikopatlığı, gaddarlığı kısa süre sonra PKK’nın Merkez komite üyeliğine ve Askeri Konsey Üyeliğine yükseltilmiştir. Baliç APO’nun fotokopisiydi. 1988 yılında Şırnak Bölgesinde Cudi Dağı mevkiinde bir Muhtarın öldürülme olayına karışmıştır.

Cudi Dağı mevkiinde bir çatışmada ağır yaralanınca, ağır yarasının tedavisi için APO nun bir ekini tarafından Suriye’ye geçirilmiştir.

Hatırlar mısınız bilmiyorum meşhur”Dışkı Yedirme” olayını. Bu olay tamamen yalan ve yanlıştır. Örgüt bu olayı Avrupa medyasına kadar taşımıştır. Çok sansasyon yaratmıştır. Dışkı olayı Şahin Baliç’in sınır geçişinden sonra meydana çıkmıştır. Şahin baliç’in tedavisi APO’nun Suriye’deki özel villasında bizzat Apo tarafından yapılmış ve yaptırılmıştır. Şahin Baliç iyileştikten sonra Apo tarafından Mahsun Korkmaz akademisine götürülmüştür. Şahin Baliç Apo'nun talimatı ile kampa gelenleri denetliyor şüphe ettiklerini Türk istihbaratının ajanıdır diyerek günlerce işkenceye tabi tutup sonrada sahte itiraf belgesi düzenleyip imzalatıyor. Askeri Mahkeme başkanı sıfatı ile yargılayıp sonra idam etmiştir.

Apo'dan başka basına tek demeç veren askeri mahkeme Başkanı olarak Şahin Baliç olmuştur Metin kod adı.

Sonuç ne oldu? Eden bulur derler ya vicdansız, gaddar, sadist, bencil, acımasız, despot o da buldu.

Apo'nun getir götür işlerinde görevlendirdiği köylüsü Hasan BİNDAl(Hamza Kod Adı) bir kaza kurşunu ile öldürdü. Apo'da Şahin Balic’i infaz etti.

1990 Ağustos’unda baş gösteren Körfez krizinde bazı belgeleri değişmesinden sonra Apo bundan karlı çıkmak için Saddam’dan yana olmuştur. Bütün Apo taraftarı yanımız Saddam'ın yanındır demişlerdir.

Aynı bıçağın demirinden olduklarından Saddam da Apo'ya Kuzey Irak'ta büyük bir serbesti tanmıştır.

Apo kendisinin de katılmadığı PKK'nın 4’ünü kongresini Irak'ta 26-31 Aralık 1990 tarihinde yapıldığını bir bildiri ile ilan etmiştir.

1990 yılı içerisinde Apo'nun cellatları 205 vatandaşımızı öldürmüş, 173 vatandaşımızı da yaralanmıştır.

Bu dönemde PKK'yı Türk güvenlik kuvvetlerinin elinden Körfez Savaşı kurtarmıştır diyebiliriz.

1990 yılında Kuzey Irak ‘taki Kürt gruplarını eritmek ve tabanlarını kendine çekmek ve Saddam’a olan minnet borcu için Irak Kürtleri tarafından kurulduğu lanse edilen PKK (partiya azadi’ya özgürlük partisi) örgütü Apo'nun talimatlarıyla kardeşi Osman Öcalan tarafından kurulmuştur. Osman alanı Öcalan'ı Hatırladınız mı?

Saygıdeğer okurlar;

Apo kendi kendisini inkâr ettiği için “Din halkın afyonudur. Sorgu merkezlerinde Sakın ola ki kelimeyi şehadet geçirmeyin diye, emirler verirken birdenbire Yurtsever İmamlar birliğini kurmuştur”

Evet, Apo kendi kendisini inkar etmektedir Bu yüzden sürekli vitrinini yenilemek çabası ve telaşı içine girmiştir. Kurnazlık yaprak Şirin görünmeye çalışmıştır.

Güneydoğu Anadolu'da baştan beri dediğimiz gibi kendiliğinden iç dinamikleri ile bir Kürtçülük hadisesi gelişmemiştir.

Her şeyi PKK Abdullah Öcalan ve yurtiçindeki yandaşları zorlayarak yapay olarak geliştirmeye çalışmıştır kısaca PKK Apo'yla rağmen değil Apo'nun elinde bir oyuncak olarak vardır.

Ali Taş

İYİ Parti Taşova İlçe Başkanı

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert