Taşova Haber Sitesi
HV
06 ARALIK Salı 03:08

Bölüm 6: Kürt sorunu Osmanlı'dan Miras kaldı.

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 08-11-2021 10:09

Bölüm 6: Kürt sorunu Osmanlı'dan Miras kaldı.

Bugün olduğu gibi, Osmanlı zamanında da, Kürtçülük sorunu ön plandaydı. O zaman da çıkar grupları bu konuyu kaşıyordu. Bu konu kökünden çözülmeyince Türkiye Cumhuriyeti'ne sorun olarak miras kaldı.

Bunu takiben’de PKK sorununu kendi amaçlarına uygun bir şekilde kullanıyorlar.

“Acaba şöyle mi denmesi gerekiyordu. Hayal mi kuruyorlar? Yetkililer daha fazla kan dökülmesini önlemek, terörü ortadan kaldırmak için anadili Kürtçe olanların tümü, Kürdistan olarak isimlendirdikleri bölgeye toplanıp” alın size özgürlük, siyasal sınırlarınız bu. Sizi istemiyoruz, kendi Devletinizi kendiniz kurun, komşu oluruz, Ne yaparsınız yapın” mı denecekti? Bu duruma kargalar bile güler...

Bu sorunların cevabını sadece çıkar güçleri, özellikle dış güçler kendilerine göre verirler ve avuçlarını oğuştururlar. Hayal görürler. Küçük sorunlar olsa. Küçük sorunlar olsa terör devam etse bile, bugün bu TABULAR yıkılmıştır.

Misak-ı Milli Mührü vurulmuştur. Nokta

 

Biz kardeşiz, geçmişte olduğu gibi bir arada kardeşçe yaşayalım. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki kardeşlerimizi batının ekonomik sosyal kültürel imkanlarına bir entegrasyon programı ile kavuşturalım denmelidir.

Türk-Kürt vatandaşı bunu istemektedir. Çimento, kireç, su, harç, tuğla, yapı olmuşuz. Et kemikten ayrılmaz. Bunun dışındaki düşünceler iki toplumunda özüne saygısızlık ihanettir, kendine inkardır.

Olaylardan sahtekârlardan baskılardan bıkıp usanan Kürt vatandaşlarımız, kesin çözümü kendisinde bilmemektedir. Hep başkasında aramaktadır. Biraz önüne değil de karşıya baksa, çemberin dışına çıksa, olayları hakkaniyetle değerlendirse sorun kendiliğinden çözülür ve toplumsal sorun olmaktan çıkar.

Yöre halkı sosyal ve özellikle siyasi bir zafiyet geçirmektedir. Her şey dört dörtlük olmaz. Herkes aynaya bakacak ve kendisine çeki düzen verecek. Olmazsa olmazım demeyecek.

Atasözü Zararın neresinden dönersen kardır.

ALİ TAŞ

İYİ Parti Taşova İlçe Başkanı

Bölüm 7 haftaya pazartesi yayınlanacaktır.

YORUMLAR
Reklamı Geç
valeria özgür mobilya