Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
22 MART Çarşamba 18:37

TERÖR ODAKLARINI KONTROL EDEN, DÜNYAYI KONTROL EDER(Bölüm 1)

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 04-10-2021 14:05

TERÖR ODAKLARINI KONTROL EDEN, DÜNYAYI KONTROL EDER

Değerli dostlar, Sizleri eskileri geçmişe, Terör konusundaki bilgilerinizi tazelemek, yaşanmışlara götürmek istedim. Aslında terörün eskisi, yenisi, çeşidi olmaz, terör terördür. Birisi sıcak terör diğeri soğuk terör. Birisi öldürür, diğeri süründürür. Soğuk terör ekonomik terör, geçim sıkıntısı…

Şimdi biz Sıcak terörden bahsedeceğiz;

İlk önce şu noktaya temas etmek istiyorum. Bizim Milliyetçiliğimiz, kültür Milliyetçiliğidir. Milliyetçiliğimizin temelinde, dilde, fikirde işde, kederde, tasada birlik beraberlik vardır. Anadolu kültürüne uymak zorundayız. Çünkü bu kültür 5 bin yıllık Anadolu kültürüdür.

Türkü, Lazı, Çerkezi, Tatarı,Azerisi, Türkmeni, Boşnağı, Romanı, Kürdü bu kültürün içinde yoğrulmuşlardır. Bunlar bizim vazgeçemediğimiz temel taşlarımızdır.

90 yıllık mozaik dedik, kız aldık, kız verdik, akraba olduk, iç içe haşır neşir olduk, kaynaştık et kemikten ayrılır mı? Balçık çamurdan yapılmış kırlangıç yuvası gibi olduk.

Bu vatan için binlerce şehit verdik…

Bu kadar özellikleri sahip bu milletin, olmazsa olmaz özelliklerini inkar eden çıkarcılar, bölücüler, inkârcılar, vatan hainleri, bu güzel mozaik taşlarından saçlarından bir tanesini oynatmak, düşürmek istemişlerdir. Düştü mü? Muvaffak olabildiler mi? HAYIR! Taş sadece oynadı..

Yukarıda arz ettiğim gibi, bu taşlardan bir tanesi Kürt vatandaşlarımızdı. Bu taşı Kürt vatandaşlarımız kardeşlerimiz oynatmamıştır.

Daha sonra açıklayacağım nedenlerden dolayı PKK terör örgütü ve onun lideri Abdullah Öcalan oynatmıştır. Kendince…

Esasında taşların hepsi Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı Türk vatandaşıdır. Çünkü “Misak-ı Millî” hudutlar içerisinde aynı kimliğim taşıyoruz. Coğrafi olarak doğu ve batı kültürünün daha önceden kaynaşamaması, biraz da ihmalkarlık klasik kürkçülüğü doğurmuştur.

Kürt olmak başka bir şey Kürtçü olmak başka bir şeydir…

Milli birlik Milli kültür ile sağlanır…

Milli kültür konusu Türkiye'nin milli sınırına hükmeden bir ortak görüştür.Buna sımsıkı sarılmamız lazımdır.

SÖZ KONUSU PKK'NIN KURULUŞU

1973 yılında fikir düzeyinde bir takım oluşumlar içerisinde olan Abdullah Öcalan isimli bir üniversiteli, sessiz sedasız Ankara'da üniversite gençliği içerisinde kadro çalışması yapmaktadır.

1976 yılında yeterli sayıya ulaşan Abdullah Öcalan gruba(KD-Kürdistan devrimi) adını vermiştir.Bundan doğal olarak  da bölge halkının haberi yoktur. Olsa da kıymeti yoktur.

Apo'nun oluşturduğu ilk grup 15-20 kişilik profesyonel örgütler içinde seçilmiş kişilerden meydana gelmektedir.

Oluşturulan ilk tüzük’te Komünist partilerin klasik tüzükleri kopya edilmiştir.

Abdullah Öcalan ilk kongresini 27 Kasım 1978 tarihinde Ankara çıkışlı Diyarbakır Lice ilçesi Fis köyünde yapmıştır. Bu kongrede 7 kişilik yürütme komitesi seçilmiştir. Bu arada Apo kendisini genel sekreter ilan etmiştir.

Ali Taş 
İyi Parti Taşova İlçe Başkanı

Bölüm 2:"Herşeye Rağmen PKK Neden ve Nasıl Geldi PKK’nın Öne Sürdüğü Nedenler ve Sorunlar" başlıklı Yazısı

YORUMLAR