Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
02 HAZİRAN Cuma 00:55

24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 27-04-2021 14:03

Şiir Şenliklerinin Şöhretler Şehri Şanlı Şebinkarahisar'da; Proje Sahibi olduğum, 27. Şebinkarahisar Turizm ve Kültür Şenlikleri ile bağlantılı 17 / 25 Mayıs 2021, 7 Gün 7 Gece ŞEBİNKALE ŞİİR ŞENLİKLERİ hazırlıkları başladı..
....
Gönül Seferberliği, Okuma Seferberliği, Sağlık Seferberliği, Üretim Seferberliği ve Ağaçlandırma Seferberliği öncülüğümüzle Toprağa bir Şebingülü fidanı dikerek yöresel özellikli yerli ve milli organik bitki tohumları ekerek dualarla ceddimize şükürle başlatacağız geleneksel etkinliklerimizi..
.....Pirimiz Abdi Beğ Şebingülü Gönül Dostluğunda; 
Giresunlu Hasan Ali Yücel, Göreleli Ahmet Kaçar, Keşaplı Vahit Kaya, Tirebolulu Emine Usta, Bulancaklı İsmail Güçtaş, Alucralı Ozan Arif, Alişarlı Nurhayat Küçük Sakarya, Bayburtlu Zihni, Kelkitli Dilaver Cebeci, Erzurumlu Aşık Reyhani, Sivaslı Aşık Veysel, Tokatlı Arif Nihat Asya ile EFSANE Öğretmen TEKIŞIK Anısına tertipleyeceğiz programlarımızı, AZERBAYCAN ŞEBİNKARAHİSAR TÜRK İSLAM DÜNYASI Kardeşliğimizde,Medine Şebinkarahisar ŞEBİNGÜLÜ Kadim Dostluğumuzda paylaşacağız şiirsel duygusallığımızı..
Tekirdağ'da Trakya'da Tekşat ile alevlendirdiğimiz, 3 Kemal coşkulu fikirdaşlığımız; Dedem Korkut Ata, Atsız Ata, Atlıhan Atilla, Bilge Kağan, Hoca Ahmet Yesevi, Fatih, Atatürk, Elçibeğ ve Rauf Denktaş otağında yankılanacak..
Fatih'in, Şebinkale'den Batıya mesajını da; daha büyük birlik, yeni yeni Ergenekonlar heyecanımızla yaşatacağız gün batımı.. 23.04.2021. 
.......
24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI Şartnamesi Hazır.
*
TÜRKİYE, Şiirlerle TANITILIYOR.. / Hikmet Okuyar

İLLERİMİZ ve İLÇELERİ  Özellikleri ve Güzellikleriyle ŞİİRLERLE TANITILIYOR.. / Hikmet Okuyar
.......
24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI'NA ; TÜRKİYE SEVDASI ile İRTİBATLI Videoları olan Şiirseven ŞİİR YORUMCULARI da ŞEBİNGÜLÜ, ÇOBANLAR ÇEŞMESİ ŞEBİNKALE ve RESSAMIN ŞEHİRİ Tasarımı Yapan RESSAMLAR da TÜRKİYE SEVDASI ile irtibatlı şiirlere MÜZİK ve BESTE Tasarımı Yapan MÜZİSYENLER ve RESSAMLAR da, ŞİİR KİTABI olmadığı halde OKULDA Dernekde VAKIFDA Sokakda, Parkda, BULVARDA Bahçede ya da MEYDANDA Şiir Sergisi AÇAN ve İMZA GÜNÜ Yapan ŞİİR SOHBETİ tertipleyen ÖZEL YETENEKLİLER de 23 Nisan 2020 ile 23 Nisan 2021 ARASINDA ŞİİR KİTABI çıkaran AŞIKLAR OZANLAR ve ŞAİRLER de müzikli ve besteli YORUMU olan SAZ ve SES SANATÇILARI da KATILACAKLAR..23.Nisan 2021
*
Hikmet OKUYAR
ŞÜSİYAD Başkanı
TÜRKİYE SEVDASI Proje Sahibi
ŞEBİNGÜLÜ Bahçeleri Kurucusu
AZERBAYCAN ŞEBİNKARAHİSAR KADİM DOSTLUĞU Halk ŞAİRİ.
......................
24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNE ESAS KONULAR ve ŞARTLARI :
Süper Kaynak Muhteşem Proje TÜRKİYE SEVDASI için katkı sağlamak duyarlılığında ŞÜSİYAD Başkanı Hikmet Okuyar adına tertiplenen ŞİİR yarışmasına katılmak isteyen AŞIK, OZAN ve ŞAİRLER;
01 – Özellikleri ve Güzellikleri ile BURSA ve İLÇELERİ
02 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ÇANAKKALE ve İLÇELERİ
03 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ÇORUM ve İLÇELERİ
04 – Özellikleri ve Güzellikleri ile KASTAMONU ve İLÇELERİ
05 – Özellikleri ve Güzellikleri ile MUĞLA ve İLÇELERİ,
06 – Özellikleri ve Güzellikleri ile NİĞDE ve İLÇELERİ
07 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ORDU ve İLÇELERİ
08 – Özellikleri ve Güzellikleri ile SAMSUN ve İLÇELERİ
09 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ZONGULDAK ve İLÇELERİ'nin ŞİİRLERLE TANITIMLARI için 6 + 5 = 11 veya 7 + 7 = 14 Hece Vezni düzeneğinde yazacakları şiirlerle yarışmaya katılacaklardır.( Şiirlerin yayın hakkı Türkiye Sevdası ile Müellife ait olacaktır )
Yarışma sonunda ödüle değer eserler içinden seçilen 09 ADET KONULU ŞİİR ;
' 2021 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü' ile ödüllendirilecektir..
.....
'' 24. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması'nın Konusu: ' ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLLERİMİZ ve İLÇELERİ ' olarak belirlendi.
.......AKÇAKOCA, AKÇAY, ALANYA, ALUCRA, AYANCIK, BAFRA, BEYPAZARI, BULANCAK, ÇAMBAŞI, ÇAMOLUK, ÇUKUROVA, DERELİ, GEMLİK, GÖRELE, GÜLŞEHİR, GÜRÜN, İSKENDERÜN, KAMAN,  KELKİT, KUŞADASI, MANAVGAT, NİKSAR, REŞADİYE, SALİHLİ, SORGUN, SULUOVA, ŞARKIŞLA, ŞAVŞAT, TARSUS, TİREBOLU, YERKÖY ilçesi ile ZARA Şiirleri yazanlar ile doğup büyüdükleri İLÇELER ile yaşadıkları İLÇELER için TANITIM ŞİİRLERİ yazanlar;  tasarımlarından örneklerinden gönderirlerse ve gelen eserler de Türkiye Sevdası ile yayına uygun görülürse eser sahipleri 2021 HİKMET OKUYAR ŞİİRE SEVGİ ŞAİRE SAYGI ÖDÜLÜ ile ödüllendirilecektir.
........19 MAYIS 2020 DEN SONRA YAZILAN Şebingülü Şiirleri DE 
2021 HİKMET OKUYAR ŞEBİNGÜLÜ DOSTU ÖDÜLÜ ile ödüllendirilecektir.
ŞİİR ile irtibatlı Yarışmacılar, yarışmaya en çok 2 Adet Şiir ile katılacaktır. ŞİİRLER İMZALI A / 4 ebadında 5  nüsha olacak NÜFUS ÖRNEĞİ ile zarflanacak.. Sergiye gönderilen şiirler de A / 3 ebadında RENKLİ olacaktır..İleti  PTT  APS ile yapılacaktır..
............
24.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması’na son katılım tarihi; 09 MAYIS 2021 olarak tespit edilmiştir......

Müzeyyen, Bugün, 16:45 gönderdi
.....
ADRES :
24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI
ŞEBİNKARAHİSAR AZERBAYCAN CUMHURİYET MEYDANI, ATATÜRK EVİ VE MÜZESİ KARŞISI, 
KÖMBELER PASAJI KAT :1, NU : 2  ŞEBİNKARAHİSAR / GİRESUN..
İRTİBAT BAŞKANI : Turan OKUYAR 
.......
NOT: Katılımcılara her hangi bir ücret ödenmeyecek, katılımcılardan herhangi bir katkı payı da talep edilmeyecektir. Şiirli tasarımlarda TÜRKÇE yer adları kullanılacaktır..Ödül Töreni;  19 Mayıs 2021 de Şebinkarahisar Atatürk Evi ve Müzesi Millet Bahçesinde yapılacaktır.. Bazı ödüller Şebinkale, Şebinkarahisar Vilayet Meydanı, Köprübaşı, Kadıoğlu, Kavaklar, Yedidutlar, Tamzara  Hasan Tahsin Okutan Bulvarı ve  Asarcık Meydanı Eğribel Tüneli, Eğribel Tepesi, Çobanlar Çeşmesi gibi ilginç mekanlarda verilecektir. Şebinkarahisar Şiir Akşamları, Okuyar Şiir Sohbetleri, Okul ziyaretleri ve Hatıra Fotoğrafları yine vazgeçilmezimiz olacaktır..  O / H
...............
Ödüllerini Şebinkarahisar'da teslim alamayanların Ödülleri uygun zamanlarda teslim edilecektir..

.......

 

 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Muhteşem Miyuki Sergisi../ Müzeyyen KESKiN 40.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı" Sona Erdi../ Müzeyyen KESKİN 26.. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. ' 2023 ASRIN FELAKETİ DEPREM ÜSTÜNE ŞİİRSEL SÖYLEŞİ (1 ) YÜZ YILIN FELAKETİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT EĞİTİM DERNEĞİ ETKİNLİĞİ../ Müzeyyen KESKİN GENÇ BİR YETENEK BERK ÖRENLİOĞLU../ Müzeyyen KESKİN YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER BULUŞMASI BU DÜNYADAN BİR ŞAİR GEÇTİ Solmaz ŞİRVANLI KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI../ Müzeyyen KESKİN UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... BİR ŞİİR BİR BESTE... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
Advert