Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
24 MART Cuma 00:36

BİR ŞİİR BİR BESTE...

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 16-04-2021 09:48

Yine muhteşem bir esere imza attık. Şiiri bana ait olan ‘’HOŞ GELDİN KUTLU RAMAZAN’’ nı tam da RAMAZAN ayına özel güzel çalışmayı Kerkürk Türkmeneli’li bestekar TV ve Radyo Programcısı iyi bir aile babası olan Müeyyet BEYOĞLU tarafından bestelenmiş ve görsellerle videolaştırıp, paylaşmıştır.


Bu muhteşem eseri bizlere hediye ettiği için sonsuz teşekkürler. Ellerinize emeğınıze sağlık. Selamlar saygılar sevgiler gönderiyoruz. BEYOĞLU Ailesine ve Kerkük TÜRKMENELİ’ye

HOŞ GELDİN KUTLU RAMAZAN../ Müzeyyen KESKİN
*
Hoş geldin beklenen kutlu Ramazan
Oruçlu beden de, aftır Ramazan
Şeytanı zincire, vurduğu zaman
Hoş geldin beklenen kutlu Ramazan
*
Merhamet, mağfiret, ve kurtuluş ayı
Zenginlik, bereket, hoşgörü ayı
Leyletül Kadriyle ibadet ayı
Hoş geldin beklenen, Kutlu Ramazan
*
Sahura kalkıp çok, sevap derelim
Sabırla, şükürle, iftar edelim
Teravih namazla, Hakk’a erelim
Hoş geldin beklenen kutlu Ramazan
*
Yardımlaşalım aç, fakir yoksulla
Böl fitreyi payla, sofra aşla dola
Sevinçler avuç da, duayla dola
Hoş geldin beklenen kutlu Ramazan
*
Minare de mahya, kandiller yanar
Her ocakta sıcak, yemek, aş kaynar
Ezan vakti susuz, ten suya kanar
Hoş geldin beklenen kutlu Ramazan
*
Bayramdır Ramazan, yorgun beden de
Şükürle kılınır, namaz camilerde
Sevinçtir Ramazan çocuk gözlerde
Hoş geldin beklenen kutlu Ramazan
*
Keskin Ozan dua eder hece hece
Davulcu maniler söyler her gece
Seneye kavuştur, bizi en yüce
Hoş geldin beklenen kutlu Ramazan...

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI 26.. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. ' 2023 ASRIN FELAKETİ DEPREM ÜSTÜNE ŞİİRSEL SÖYLEŞİ (1 ) YÜZ YILIN FELAKETİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT EĞİTİM DERNEĞİ ETKİNLİĞİ../ Müzeyyen KESKİN GENÇ BİR YETENEK BERK ÖRENLİOĞLU../ Müzeyyen KESKİN YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER BULUŞMASI BU DÜNYADAN BİR ŞAİR GEÇTİ Solmaz ŞİRVANLI KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI../ Müzeyyen KESKİN UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. 24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
Advert