Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
31 MAYIS Çarşamba 01:00

ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 16-03-2021 10:06

Bazen oluşumlara öyle hayret ederiz ki, aa.. diyesi gelir insanın çoğu şeyler aklımıza bile gelmez. Her şeyin maddiyat olmadığını da gösterir. Bir sanatı bir hedefi varsa bakın neler oluyor. Şiir gibi, sevdalar gibi aşkı varsa mutlaka onu duyurmanın bir yolu bulunur.

Dünyada İlk Defa Dağ Başında Şiir Sergi Açan Şair; ne hoş geliyor kulağa sanki olamayacakmış gibi. Hala da gelenek haline gelen şiir sergisi devam etmekte ve bunu takip eden sanatçılar da örnek almaktadır. Çok pahalı sanat salonlarına paramız olmasa bile bu sergiyi severek açık havada yapmak mutluluk veriyor ve insanlarla sanatseverlerle hoş bir atmosferde gerçekleştirilebiliyor.

İnsanın gönlünde sanata dair şiire dair aşk olursa yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Onu bir şekilde duyurmanın yollarını bulur. Doğduğu yerin, bölgesinin, ve muhteşem Türkiye Sevdası Eserleri Projeleri yürütür. 

Şebinkarahisar Sevdası, Karadeniz sevdası ve Türkiye Sevdası ve daha birçok projeler üreten uygulayan Şiar Hikmet OKUYAR siz daha çok projeler üretin ve yeni şairlere sanatçılara yol gösterir. İyi ki varsınız.

Dağ Başında ve Kümbet ve Dikmetaş Yaylalarında tam 50.000 şiirli broşür dağıtan ve o etkinlikte rahmetli Sakıp Sabancı’nın da olduğu. Yaklaşık 189 medya mensubu tarafından da izlendi dünya haberlerine girdi.

Halk şairi, Gazeteci Yazar birçok projelerin sahibi SÜSİYAD BAŞKANI Hikmet OKUYAR tarafından; Dereli Kümpetli Yaylaları Şenliği şiirini yorumlarken şenlikciler tarafından alkışlarla ve hayranlıkla ilgi odağı oldu. 

Şebinkarahisar Türküsü, Şebinkarahisar Turizm ve Kültür Şenlikleri, Çamoluk Türküsü ve Giresun Geceleri eserleriyle 4 birincilik aldı.

Efendim o güzel GİRESUN GECELERİ şiirini takdim ediyorum. Keyifli okumalar dilerim. Başka bir konu da buluşmak üzere esen kalın..
                                                 

Müzeyyen KESKİN                                                                             

Amasyaşat Başkanı


GİRESUN G E C E L E R İ.. / Hikmet OKUYAR 
 * 
 BULUŞTUK YİNE BUGÜN.. / ŞEN OLSUN OCAĞIMIZ. 
 DESTEK OLUN ŞENLENSİN.. / KÖYÜMÜZ, BUCAĞIMIZ. 
 * 
 TOPLASIN, BİRLEŞTİRSİN.. / SILA DÜŞÜNCELERİ. 
AYDINLIĞA GÖTÜRSÜN.. / GİRESUN GECELERİ. 
 * 
TOPAL OSMAN SEVGİSİ.. / YAŞASIN YÖREMİZDE. 
 COŞKUYLA YAŞATILSIN.. / NE VARSA TÖREMİZDE. 
 * 
 YARALARI SARALIM.. / BİRLEŞSİN ELLERİMİZ. 
 MUTLULUĞA ERELİM.. / BAL YESİN DİLLERİMİZ. 
 * 
 TİREBOLU, GÖRELE.. / YAĞLIDERE, ESPİYE, 
 EYNESİL’İ SOR HELE.. / YATIRIM OLSUN DİYE. 
 * 
 ALUCRA, KOŞMUŞ GELMİŞ.. / PİRAZİZ, COŞMUŞ GELMİŞ, 
ÇAMOLUK, AŞMIŞ GELMİŞ.. / HASRETLİK DOLSUN DİYE. 
 * 
 ÇANAKCI, GÜCE SELİ.. / BULANCAK TUMUŞ YOLU. 
 DOĞANKENT ARZU DOLU.. / NETİCE ALSIN DİYE. 
 * 
 KEŞAPLI EL İSTİYOR.. / DERELİ BOL İSTİYOR, 
ŞEBİNLİ GÜL İSTİYOR.. / KADERİ GÜLSÜN DİYE. 
 * 
 UMUDUNU KESMESİN.. / UŞAĞIMIZ, ERİMİZ. 
 ÖZEL İLGİ BEKLİYOR.. / FINDIK BAHÇELERİMİZ. 
 * 
 GELSİN MISIR EKMEĞİ, / BAK PEKMEZİN TADINA. 
 HAMSİ ÇORBASI İÇİP.. / ERESİN MURADINA. 
 * 
 FINDIK DA ZEYTİN GİBİ.. / GERÇEK YERİNİ BULSUN. 
İYİ SİYASET YAPMAK.. / BOYNUMUZA BORÇ OLSUN. 
 * 
 YAZ GELSİN HEP BİRLİKTE.. / ÇIKALIM YAYLALARA. 
 SILADA BULUŞALIM.. / DOSTLARI GÖRE GÖRE. 
 * 
 HİKMET’İN DEYİŞLERİ.. / BÜLBÜL’ÜN NEFESİNDE. 
 DİNLEYENE SÖZÜ VAR.. / EĞRİBEL TEPESİ’NDE... 
 * 
 Hikmet OKUYAR 
ŞÜSİYAD Başkanı 
ATATÜRK PARKI - GİRESUN 

 


YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Muhteşem Miyuki Sergisi../ Müzeyyen KESKiN 40.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı" Sona Erdi../ Müzeyyen KESKİN 26.. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. ' 2023 ASRIN FELAKETİ DEPREM ÜSTÜNE ŞİİRSEL SÖYLEŞİ (1 ) YÜZ YILIN FELAKETİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT EĞİTİM DERNEĞİ ETKİNLİĞİ../ Müzeyyen KESKİN GENÇ BİR YETENEK BERK ÖRENLİOĞLU../ Müzeyyen KESKİN YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER BULUŞMASI BU DÜNYADAN BİR ŞAİR GEÇTİ Solmaz ŞİRVANLI KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI../ Müzeyyen KESKİN UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. 24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... BİR ŞİİR BİR BESTE... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
Advert