Taşova Haber Sitesi
HV
29 OCAK Pazar 02:13

İBLİS

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 15-03-2021 14:40

İblis cehaletten besleniyor şüphesiz. Amacı insana diz çöktürmek.Ama ben iblisi suçlamıyorum.o görevini yaradılışının gereğini yapıyor.

Benim derdim iblise ayan taşeronlar,yardımcıları.İblis bunları dinlermi hayır.Değerli dostlar her lider durumunda olan herkesin yardımcısı vardır.İblis Allahın kullarının lanetlenmiş baş belasıdır.Şeytandır.

Vahiy,din,kitap sadece ve sadece insana indi.Yani bize Allahın kullarına indi.

Vahiy su gibi duru, pırıl pırıl, termetiz.İçtikçe,okudukça hayat bulursun.Ahiretini kazanırsın.

Onu başkasının, yani iblisin ortağının ağzından içmemize gerek yok.Bizi her fırsatta tehdit etmesine, böğürmesine fırsat vermemek, bizim Allaha kulluk borcumuzdur.

İblisin tuzaklarına, inancımızla,aklımızla,irademizle, birlik beraberlikle düşmeyeceğiz.

Vahiyi kullanarak çeşitli düzeneklerle, bizi insanlıktan çıkarıp bir maymun sürüsü haline getiren iblis taşeronları,iblisi yanlız bıraktılar.İblisin etkinliği güçlü insanlar üzerinde azaldı.Çünkü onların imanı bütündür.Zayıf iradeli insanlarla hiç uğraşmaz,onlar,onun güdümündedir zaten.

Yüce Allah ilk insanı toprak - su karışımı balçıktan yaratmış ve ona kendi ruhundan üflemiştir ve (Ey Melekler) hemen ona secde edin (onu selamlayın) ayeti bu gerçeği ifade eder.

Allah ey iblis iki elimle yarattığım kendi nefesimden üflediğim en üstün insanoğluna, ayeti bu gerçeği ortaya koymaktadır.

İşte iblis bundan sonra Allah katından kovuldu. Naletlendi. Bu durumdan sonra insan daima kötülüğü emreden nefsinin ve vesvese veren şeytanın düşmanlığı ile karşı karşıya kaldı.

Allah’ın cezalandırdığı iblisin güdümüne giren insanlarda neler var bakalım.

Yalan, küfür, hile, fitne, hırsızlık, itaatsizlik, saygısızlık, iki yüzlülük, inkar, zalim, nefis, çıkarcılık, şer, adam kayırma, özellikle kutsa olan insan iradesinin kötüye kullanılması, bunlara daha da ekleyebiliriz.

İblis insanların en zayıf taraflarını seçer; inançları ve nefisleri. Eğer zayıfsanız iradenizi de gereği şekilde kullanmıyorsanız, kandırılmışsanız, hem dünyevi hemde ahireti kaybetmişsiniz demektir.Saygı değer dostlar.  Saygılarımla

Ali Taş 
İyi Parti Taşova İlçe Başkanı

YORUMLAR
Reklamı Geç
berrak özgür mobilya