Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
21 MART Salı 14:59

AZERBAYCAN’IN ZAFER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Müzeyyen Keskin
Müzeyyen Keskin
Giriş Tarihi : 14-12-2020 09:24

Azerbaycan’ın haklı gururu olan, zaferini coşkuyla kutladı. DAĞLIK KARABAĞ’ın 30 yıllık işgali Türkiye’nin de desteğiyle  44 günde işgalci Ermenileri tam anlamıyla bozguna uğrattı. Törene Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV’in daveti üzerine Cumhurbaşkanımız ve eşi Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşi Emine ERDOĞAN katıldı. Gerekli yerler Anıt mezarlar şehitlikler ziyaret edildi. İlham ALİYEV’in babası merhum Cumhurbaşkanı Haydar ALİYEV kabri ziyaret edildi. Şükür namazları kılındı.

10 Aralık 2020 tarihinde Azatlık Meydanında Geçit Tören de ev sahibi Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV konuşma yaptı. Konuşmasında gururu yüzünden ve yorgunluğu zaman zaman sesine yansıdı. Çok heyecanlıydı. ‘’Zaferi hem meydanlar da hem de siyasi olarak masada kazandık.’’ Dedi. Ne oldu PAŞİNYAN diye de göndermeler yapan ALİYEV; Ben Cumhurbaşkanı olduğum sürece de statü olmayacak. Bu anlaşma ile büyük siyasi zafer elde ettik. Bu siyasi zaferimiz için askeri zaferimiz önemli rol oynadı. Ordumuzla gurur duyuyoruz. Bu tarihi anlaşmaya imza attığım için mutluyum. Kendi vatanımıza, Karabağ'ımıza, Karabağ'ın tacı olan Şuşa'ya döndüğümüz için mutluyum. Ebediyyen yaşayacağız bu topraklarda. Bundan sonra hiç kimse bizi o topraklardan çıkaramaz. Büyük gururla diyoruz ki Fuzuli bizimdir, Cebrail bizimdir, Zengilan bizimdir, Gubadlı bizimdir, Ağdam bizimdir, Laçın bizimdir, Kelbecer bizimdir, Şuşa bizimdir, Karabağ bizimdir. Karabağ Azerbaycan'dır. Yaşasın Azerbaycan halkı” 

Yaklaşık 2783 civarında şehitlerimiz var dedi. Savaşın bir kötü yüzü de taş üstünde taşın kalmaması oranın tekrar imar edilmesi gerekecek. Can Azerbaycan can kardeşlerimiz zamanla onu da düzelteceklerdir. Yıllardır eziyet edilen şehit edilen Azerbaycanlı canlarımız artık rahatta kavuştular. İşgal altında olan Ermeniler tarafından; Azerbaycan toprağı olan DAĞLIK KARABAĞ’ı illeri ilçeleri köyleri tek tek geri aldılar. Kahraman Türk ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri ve bizzat ordunun başında komuta etti. Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV. Gönülden kutluyoruz.

Sonra konuşmayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN aldı. Konuşmasına  "Kardeşim Aliyev, böylelikle merhum Haydar Aliyev'in kendisine vasiyet olarak bıraktığı arzusunu da yerine getirmiştir. Karabağ'ı anavatan ile buluşturan Azerbaycan ordusunun neferlerini tebrik ediyorum.  Savaş hukuku ağır biçimde ihlal edilmiş, insanlık onuru ayaklar altına alınmıştır. Her mecrada bunun hesabını sormak boynumuzun borcudur.’’ Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ‘’Azerbaycan, kardeşim İlham ALİYEV’in dirayetli liderliği altında inşallah destan yazmaya devam edecektir. Türkiye Azerbaycan sırt sırta verdikleri sürece zorlukları aşmaya, başarıdan başarıya koşmaya devam edecektir’’ dedi.

Sonu güzel ve zaferle biten bir sonuç oldu. Sanki’’ İki Devlet, Bir Millet’’ gibi değil de bizim 82. Vilayetimiz gibiydi. Türkiye de sevinçlerini paylaştı can kardeşlerimizin Can Azerbaycan üzüntüleri üzüntümüz sevinçleri sevincimiz olmuştur. Başarılarından dolayı törende gözlerimiz dolu dolu sevinç gözyaşları arasında izledik.

Bütün ordularını, kahramanlarını ve Azerbaycan halkını gönülden kutluyoruz. Şehitlerimize rahmetler diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Nice mutlu yaşamlara Azerbaycan sen cok yaşa. Milletinle haklı onurun ve gururunla. Her zaman yanındayız.

Şehitler Ölmez, Vatan bölünmez, Ezanlar dinmez, Bayraklar İnmez.
‘’İki Devlet Bir Milletiz’’ ‘’ Ne Mutlu Türküm Diyene’’.

 Müzeyyen KESKİN
 Amasyaşat BaşkanYORUMLAR
DİĞER YAZILARI ASRIN FELAKETİ DEPREM ÜSTÜNE ŞİİRSEL SÖYLEŞİ (1 ) YÜZ YILIN FELAKETİ../ Müzeyyen KESKİN KIZILELMA KADIN ÇOCUK GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT EĞİTİM DERNEĞİ ETKİNLİĞİ../ Müzeyyen KESKİN GENÇ BİR YETENEK BERK ÖRENLİOĞLU../ Müzeyyen KESKİN YÖRÜKLER VE TÜRKMENLER BULUŞMASI BU DÜNYADAN BİR ŞAİR GEÇTİ Solmaz ŞİRVANLI KIZILELMA KADIN GENÇLİK ÇOCUK KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT VE EĞİTİM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI../ Müzeyyen KESKİN UYGUR TÜRKLERİNİ ANMA PROGRAMI../ Müzeyyen KESKİN BİR FUAR DAHA BİTTİ../ Müzeyyen KESKİN YAZARDAN OKURA NESİLDEN NESİLE../ Müzeyyen KESKİN KIZIL ELMA KADIN DERNEĞİ.../ Müzeyyen KESKİN TÜRK MİLLETİ ŞANLI DESTAN YAZARKEN../ Müzeyyen KESKİN Merhamet, Vicdan ve Duyarlılık.!!! Susuz Köy 5. MERZİFON KİTAP FUARIN’DAN MUHTEŞEM ANILAR…./ Müzeyyen KESKİN YOLUMUZ İYİLERE ÇIKSIN../ Müzeyyen KESKİN NEREYE GİDİYOR BU KUŞAK... ÇOK İSİM ÇOK ESER ÇOK ÖDÜL İÇİN.. 25. Hikmet OKUYAR Ödüllü Şiir Yarışması 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.. / Hikmet Okuyar ANKARA’DA KİTAP FUARI../ Müzeyyen KESKİN ASELSAN’IN BAHAR KONSERİ ARDINDAN../ Müzeyyen KESKİN 24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. AMASYA SEVDASI İLE SILAHİ RAHİM Bestekar Müeyyet BEYOGLU ÖDÜLÜNÜ İSTANBUL’DA ALDI.. GEZİ VE ANILAR GÜMÜLDÜR. ANKARA’DA BİR İLK YAŞANIYOR SANAT SOKAKDA’’.. 24. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI HER ZAMAN RAHMET VE MİNNETLE ANILACAK.. Bir Amasya Türküsü Daha... BİR ŞİİR BİR BESTE... İsa Kayacan'ın Ödülü, Kızı Gül'e Teslim Edildi TÜRK’ÜN TÜRK DESTANI ÇANAKKALE’DE ŞİİR SERGİSİ ŞAİRİNİ DÜNYA ÜNLÜSÜ YAPTI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YIL ANISINA... 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ESENÇAY KASABASI SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR.. SİYANÜRLÜ ELLER... Benim Anadolu’mun Güzel İnsanları... ANILARA YOLCULUK... USTA ŞAİR ÇOK DEĞERLİ MERHUM SEYFEDDİN KARAHOCAGİL EBEDİ ALEME GÖÇTÜ KALBİMİZ İZMİR’DE ATTI.. DOĞADA YAŞAMA EDEBİ BİLMEYEN PİKNİKÇİLER..
Reklamı Geç
Advert