Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
22 EYLÜL Cuma 14:10

KİLİT ÜLKE

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 12-11-2020 16:42

Bugün dünyanın siyasal ve ekonomik durumu baş döndürücü bir hızla değişmektedir.Bu durum içerisinde Türkiye dünyanın en riskli ve tehdit dolu siyasi ve coğrafi konumun da bulunmakta ve kilit ülke rolünü üstlenmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti dış tehdit unsurlarının yanı sıra birde vatanın varlığına milletimizin birlik ve beraberliğine musallat olan, bizce gayet iyi bilinen iç ve dış şer odaklarınca beslenen vahşeti ilke edinmiş insanlık düşmanı kalleş eşkiya çetesinin tehdidi ile de karşı karşıya bulunmaktadır.

İşte bu mihrakların oyuncağı olan gaflet ve hiyanet içinde bulunan bu gafiller ki 1. Dünya Savaşı sonunda tamamen tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin, Yüce Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde yürüttüğü İstiklal Savaşında “Misaki Milli” ile belirlenen bugünkü milli sınırlarımızın binlerce şehit kanlarıyla çizildiğinden habersiz birer zavallıdırlar.

Aziz vatanımızın ayrılmaz bir parçası olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ve komşumuz Suriye'de, devletimizin bölünmez bütünlüğüne, halkımızın canına ve malına kast eden dış güdümlü dünyanın en adi en kanlı terör örgütüne karşı mücadele ederken ettiği yemine sadık kalıp canını bu vatan ve millet uğruna çekinmeden feda eden kahraman mehmetçiklerimizi minnet, şükran ve saygı ile selamlıyorum.

Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne olan sarsılmaz iman ve inancın görkemli bir ifadesidir.

Asil Türk kanı taşıyan vatanını ve milletini korumak ve kollamak için yemin eden böyle kahraman evlatlara sahip oldukça, karşımızda değil bir avuç kana susamış eşkiya bozuntusu ve onların yardakçıları, dünyanın en güçlü orduları bile tutunamaz ve tutunamayacaklardır.

Dün Çanakkale Geçilmez Destanı'nı dedelerimiz yazdı.

Bugün de dedelerimize layık birer torun olarak Türkiye geçilmez destanını yazmaya ve tarihsel görevimizi yerine getirmeye hazırız.

Canlarını bu mübarek vatana bağışlamış kahraman ve aziz şehitlerimiz huzur içinde yatınız mekanınız cennet, ruhunuz şad olsun.

Ali Taş

Emekli Jandarma Astsubay

İYİ Parti Taşova İlçe Başkanı

 

 
YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert