Taşova Haber Sitesi
HV
29 OCAK Pazar 01:55

ALİ TAŞ KİM ?

Ali Taş
Ali Taş
Giriş Tarihi : 11-06-2020 12:25

İyi Parti Taşova İlçe Başkanını tanıyalım istedik.

 

ALİ TAŞ KİM ?

                               

Saygı değer dostlarım;

Kısaca Özgeçmişim;

1953 Gürsu Köyü – Taşova doğumlu olup halen Sepetli köyünde ikamet etmekteyim.

Dünyaya geldikten sonra annemi ve babamı kaybettim. Kendi ecelleri ile vefat etmişler.

İlçemizin ve köyümüzün hayırseverleri tarafından 1964 yılında kendi isteğimle Amasya Yetiştirme Yurduna yerleştirildim. Yurda gidinceye kadar bana köylü ve amcam baktı.

Yetiştirme yurdunda yedi sene kaldım. İlkokulu ve Ortaokulu burada bitirdim. 1972 yılında Jandarma Astsubay Okulunu kazandım. Ankara’ya gittim. 1976 yılında okulu bitirdim.

1976-2004 yılları arasında şu görevlerde bulundum. Takım Komutanlığı, Karakol Komutanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, Komando kursunu bitirdim, Uzman Jandarma Okulunda İstihbarat Öğretmenliği ,Mahalli lisan kursu(Kürtçe), yedi yıl emir subaylığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde terörle mücadele.

Görevde kaldığım süre içerisinde komutanlarım tarafından Kırk beş belge ile ödüllendirildim.(özellikle teröre karşı).Belgelerimden bir tanesi zamanın Cumhurbaşkanı rahmetli Sayın Turgut ÖZAL onaylıdır.

Saygı değer dostlarım;

İnsanın içinde her an öten bir kuş vardır. Oda UMUT kuşudur. Bende bu kuş hiç susmadı.

Ben bu fakir milletin, imkanlarıyla tabandan yetiştim, halk çocuğuyum. Hep önüme baktım. Geçmişimden ders ilham aldım. Geçmişini inkar edenin geleceği de olmaz.

Tok açın halinden anlamaz, saygı değer dostlarım. Düşte gör. Yetiştirme yurduna kadar sıcak sofraya oturmadım. Yoktan var oldum.

Milletime minnettarım. Çünkü millet terbiyesi ile yetiştim. Milletin iradesi bu maziyi yarattı. Hak, hukuk ve adaletten ödün vermedim, vermem .En küçük hatayı bile milletime ihanet sayarım.

Hiçbir menfaat beklemeksizin çalıştığım dönem ve sonrasında otuz altı kardeşime referans oldum ve iş sahibi olmalarını sağladım.

İnsan hayatına tesir eden bütün kötülüklere, çelik gibi, İYİ ’ye güzele, kimsesizlere ,mağdurlara kadife gibi oldum.

Çalıştığım süre içerisinde bilerek yanlışım olmadı, olduysa Milletimin affına sığınırım. Sıhhatim  elverdiğince ömrümün sonuna kadar gerçek ihtiyaç sahiplerine, kimsesizlere, yetimlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Çünkü ben bu ortamdan geliyorum.

Saygı Değer Dostlarım;

İYİ Parti Genel Başkanlığımızın, İl Başkanlığımızın, saygı değer, engin tecrübelerine güvendiğim büyüklerimin ,kardeşlerimin teveccühü ile 1 Mart 2020 tarihinde 2. Olağan Kongremizde İyi parti Taşova İlçe Başkanlığına seçildim. Hiç ayrım yapmadan bütün Taşova halkını ve içerden, dışardan kongremize katılan herkese teşekkür eder şükranlarımı bir borç bilirim.

Parolamız; Sevgi, Saygı, İtaat olacak

Pusulamız; Doğru çalışmak, cesaret,  hedef olacak

Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum, Allaha emanet olun.

 

Ali Taş

Emekli Jandarma Astsubay

İYİ Parti Taşova İlçe Başkanı

YORUMLAR
Reklamı Geç
imza özgür mobilya