Taşova Net Haber | Taşova Gazetesi - Son Dakika
HV
24 EYLÜL Pazar 20:54

IŞIĞA DOĞRU YÜRÜ

Naci Özkan
Naci Özkan
Giriş Tarihi : 21-11-2019 11:16

Beni ısıtan, beni sarıp sarmalayan, benim acılarıma ortak olan tek bir şey var o da SİGARAM. Yalnızlık meşakkatli bir iş… Kendi kendine konuşmak neyse de cevap vermek bir hayli zor oluyor. Dilin söylediği kötü söz aklın yalnızlığı mıdır? Gözlerin akmadığı bir hüzün, yanakların yalnızlığı mıdır?

Bilmiyorum …

Bir Bektaşi deyişi !

“İçimde yangın yanar, hava soğuk beden donar, hain şeytan halime güler yetiş şahı merdanım yetiş.”

Bende o misal …

Topluma faydalı olalım , bir şeyler yapalım da hayatı yaşamaya değer kılalım der gayret sarf edersin , tam da o sırada başlar yalnızlığın. Hele de işin içinde başarı varsa başlarlar altından gümbür gümbür kazmaya birileri. Ne oluyor ! Bu da neyin nesi , kimin fesi dersin ? Bakmışsın ki etrafın bomboş . Herkes bir paşanın oğlu sanki seni tanımaz selam vermez olurlar. Çünkü ikilik başlamıştır. Şeytan dürtmüş kafasını çelmiş o benim şeyimi şey etmedi de , bilmem felan falan feşmekân!

Bazı gerçekler hiçbir zaman değişmez. Basitlik iyidir. Yalın olmak eksik olmak demek değil; tam tersine “az”da özü biriktirdiğinden dibine kadar dolu olmak demektir. Bende özümde basit olmaya özen gösteren bir kulum işte.

Sen suda boğulan balık gördün mü ki hiç?

Görmediysen bana bakta bi gör ! Unutma çırağın tırtıl dediğine, usta kelebek der. Biz İnsana güvende ustalık yolundaki çıraklar topluluğuyuz. Daha çok öğreneceğimiz naneler var hayattan. Gene de ifade etmek istediklerimi kapalı kutuda sunmak yerine üstü açık olmasa da yerine varır mı gider mi bilmem ama üstü açık laflar ediyorum umarım üstüne alınanlar olur. Aksine bu düşüncelerimi ifade etmeyip, aklımdakini içinde tutarak yaşamaya devam edersem çok daha büyük bir samimiyetsizlik yapmış olurum kendime. Anlayan anladı ! Anladı da ! Umarım bende akıllanırım bu kasvetlerden çıkmazlardan kurtarırım kendimi.

Eee..

Bu yazı nereye varacak diyenlere !

Karşısındakini aptal yerine koyarak kimse kendine ‘iyi niyetli’ payesi biçmesin bu hayatta. Elbet benim de bir ışığım var götürecek beni bir yöne ! Elbet kendime de alırım bir paye! Beni yolumda yalnız bırakanlara inat , Son sigaramı da yakar giderim …

Şifa niyetine !

Neyse Paşam ! Bana müsade ! Selam ve dua ile Kalın sağlıcakla

Naci Özkan

Fotoğraf : Ertan Kanbur Ertan kardeşime tüm yüreğimle selam ve saygılar

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert