GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2021 11:14   Güncelleme : 10-08-2021 11:27

Yaya Önceliğinde Havadan Denetim:Cezası Ağır 625TL

Amasya'da yaya önceliğine drone destekli denetim - Amasya Taşova haber Yaya ya da okul geçitleri ile kavşak giriş ve çıkışlarına yaklaşırken hızını düşürmeyen sürücüler, 2021 yılında 652 TL ceza ödeyecek. Yayalara öncelik tanımayan ve ilk geçiş hakkı vermeyen sürücülere ise 652 TL ceza kesilecek.

Yaya Önceliğinde Havadan Denetim:Cezası Ağır 625TL

Amasya'nın Taşova ilçesinde yayalara öncelik konusunda drone destekli denetim yapıldı, sürücüler uyarıldı.

Yaya ya da okul geçitleri ile kavşak giriş ve çıkışlarına yaklaşırken hızını düşürmeyen sürücüler, 2021 yılında 652 TL ceza ödeyecek. Yayalara öncelik tanımayan ve ilk geçiş hakkı vermeyen sürücülere ise 652 TL ceza kesilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için hayata geçirilen 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' uygulaması kapsamında Amasya'da denetimler gerçekleştirildi. Taşova İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik ekipleri öncülüğünde, Atatürk Bulvarı'nda sürücülere "yayalara öncelik" anlatılarak broşürler dağıtıldı. Yaya geçitlerinde görevli kolluk personeli tarafından hazırlanan el broşürleri sürücü ve yayalara dağıtılarak, sürücüler bilgilendirildi.
Programda sürücülere dezavantajlı grup olarak adlandırılan çocuk, yaşlı ve engellilerin gözetilerek öncelik verilmesi gerektiği anlatıldı. Trafikte yaya olarak karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek maksadıyla "Öncelik hayatın, öncelik yayanın", "Dikkat hayat çıkabilir", "Araçlarınızın dışında da hayat var" sloganlarının kullanıldığı döviz ve pankartlar asılarak sürücülerin dikkati çekildi.iha