Advert
Advert

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 98. Yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI Haber & Foto : Tayfun Aydın
Bu içerik 2565 kez okundu.
Advert

  Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törene, Kaymakam Kudret Kurnaz, Garnizon Komutanı J. Ütğm. Özgün Deniz Gezici, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Cumhuriyet savcısı Mehmet Aktaş , daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından hava muhalefeti nedeni ile kutlamalara saat 9.45’de Kapalı spor salonunda devam edildi. Törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Dayıbaş günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “ Sevgili gençler, geçmişini, kültürünü bilen topluluklar ilelebet yaşama hakkına sahiptir. Bugün Milletimizin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan Kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın 98 . yıldönümü. 19 Mayıs 1919 günü başlatılan bağımsızlık savaşı kazanılmış ve bu ülke yarınımızın güvencesi olan sizlere armağan edilmiştir.

  Ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine sizler çıkaracaksınız. Sevgili gençler binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içerisinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak ve gelecek kuşaklara en iyi şekil de aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

  Geleceğin dünyasında milli değerlerine sahip çıkan iyi eğitimli, karşılaştığı sorunları akıl, bilim ve uzlaşma ile çözebilen nesiller söz sahibi olacaktır” dedi. Kutlama programında; Ata sporu güreş, bilek güreşi , dart , karate ve halat çekme yarışlarında erkek ve bayan sporcular kıyasıya yarıştı.

  Bayanlar bilek güreşi coşku ile alkışlandı. İlçemizde karate hocalığı yapan yıllardır yurt dışında yaşamış eski milli karateci Eyüp Oligi‘nin hazırladığı takımın gösterileri beğeni topladı.

  Müzik dinletisi ile devam eden programda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından madalya ve ödüller verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk 19 mayıs gençlik Spor bayramı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X