Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Öğrenmenin Yaşı Yoktur Projesi

Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan Hayat Boyu Öğrenmenin yaşı yoktur projesi düzenlenen bir program ile tanıtıldı.

Öğrenmenin Yaşı Yoktur Projesi
Öğrenmenin Yaşı Yoktur Projesi Editör : Ali Rıza AĞIŞ
Bu içerik 7733 kez okundu.
Advert

    Amasya Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen tanıtım programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

    Bu güne kadar Üniversite olarak pek çok kez Avrupa birliği projesi yürüttük bu projenin özelliği Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksel okulumuzda yapılması bizim için önemli diyen Rektör Prof. Dr.Metin Orbay

    “Taşova 1944 yılında kurulmuş bir ilçemiz ister iste ülkedeki gelişmelere pareler olarak göç verdi ve kabuğuna çekildi.

    İnsanlarımızı doğduğu yerde doyurabilirsek bu göçlerin önüne geçebiliriz.

    Taşova’da iki yıldır Yüksek Okulu açtık ve şu an Otobüs kaptanlığı,posta hizmetleri ve şu an ülkemizde ulaşım sektöründen etkilenerek Raylı sistemler olmak üzere üç programı hayata geçirdik.

Taşova Yüksek okulumuzda okuyan öğrencilerimizin yüzde doksanı il dışından geliyor.

    Bizim bilim insanı olarak temel görevlerimiz var bazen bilimi bilim için yapıyoruz buda faydalıdır ama bilimi toplum için yapmak toplumun kalkınması için yapmak bizim asil görevlerimizden bir tanesidir.

    Bu projemizde engelli, handikaplı görünen kardeşlerimizi ve işsiz bayanlarımızı ön plana çıkartarak yaptığımız bir proje.Bu projenin toplam 130 katılımcısı vardır.Bunların Meslek Yüksek okullarımız bünyesinde aşçılık,yaşlı bakımı ve teknolojiyi kullanma ile ilgili eğitimler vereceğiz”dedi.

    Proje yürüyücüsü Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu müdürü Yrd. Doç Dr. M.Burak Bilgin

    “Hayat Boyu Öğrenmenin desteklenmesi kapsamında yaklaşık olarak ülke çapında bin 207 proje başvurdu ve bu projelerin içinden 37 tanesi kabul gördü bizim projemizde bu 37 proje arasında yer aldı.

    Projemizin amacı istihdama katkı sağlamak, uyumlu ve kapsamlı stratejileri geliştirmek, üretim sektörleri ile buluşma sağlamak, işsiz ve engelli kadınlara pozitif ayrımcılık sağlamak, hayat boyu öğrenme kapsamında farkındalık ve etkinlikler sağlamaktır.

    İş Kur Müdürlüğüne kayıtlı 25-64 yaş arası işsiz veya ortopedik işsiz kadınlar. Bu özellikte olan toplam 130 bayana sertifikalı mesleki eğitimler ve genel beceri eğitimleri vereceğiz”dedi.

Öğrenmenin yaşı yoktur projesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X