Advert
Advert

Yediği Yumurtaları Beğenmeyip Tavuk Çiftliği Kurdu

Taşova'da yaşayan Emsal Özdemir, yediği yumurtaları beğenmeyince, eski tuğla fabrikasını tavuk çiftliğine dönüştürdü ve organik yumurta üretmeye başladı.

Yediği Yumurtaları Beğenmeyip Tavuk Çiftliği Kurdu
Yediği Yumurtaları Beğenmeyip Tavuk Çiftliği Kurdu Editör : Ali Rıza AĞIŞ
Bu içerik 3133 kez okundu.

  60 yaşındaki Emsal Özdemir, yediği yumurtaları beğenmeyince Taşova Erbaa istikametindeki Taşova'ya 8km uzaklıktaki eski bir tuğla fabrikasını tavuk çiftliğine dönüştürerek organik yumurta üretmeye başladı.

 Özdemir, yaklaşık 20 dönüm alana sahip fabrikayı devraldıktan sonra doğal yumurta yemek için tavuk çiftliği kurmaya karar verdi. Fabrika alanında gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra 20horoz ve 500 tavuk alan Emsal Özdemir, organik yumurta üretimine başladı.

 Çiftliğinde günde 400 yumurta üreten Özdemir, yumurtaları Amasya ve çevre illerdeki marketlere pazarlıyor.

 Emsal Özdemir yaptığı açıklamada, satın aldığı işletmede farklı bir iş yapmaya karar verdiğini, bölgenin ihtiyacı olan  tavuk çiftliğini kurduğunu söyledi.

  Emsal Özdemir, "Burada tuğla üretimi yapan arkadaşlar iflas etmiş. Burayı alıp tavuk çiftliği kurmaya karar verdim. Bu düşüncemin oluşmasında yediğim yumurtaların kaliteli olmaması da etkili oldu. Yediğimiz yumurtaların hiçbiri organik değildi ve doğal yollarla üretilmiyordu. İnsanlara gezen tavuktan organik yumurta hizmeti vermek için 500 tavuk, 20 horoz alarak üretime başladım. İşimden memnunum. Hayvanlara sevgi verdiğin müddetçe onlar da size sevgisini her şekilde yansıtıyor" diye konuştu.

Emsal Özdemir tavuk ciftliği kurdu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X