Advert
Advert

Çanakkale Şehitleri İçin 24 Saat Kur'an-I Kerim Okunuyor

Taşova Müftülüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü dola-yısıyla, 'Hatmi Şerif Tilaveti ve Şühedanın İzinde Sabah Namazında Huzura Davet' programı düzenlenecek, Çarşı Camisi'nde 24 saat Kur'-an-ı Kerim okunacak.

Çanakkale Şehitleri İçin 24 Saat Kur'an-I Kerim Okunuyor
Çanakkale Şehitleri İçin 24 Saat Kur'an-I Kerim Okunuyor Editör : Ali Rıza AĞIŞ
Bu içerik 1923 kez okundu.

  Taşova Müftülüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla, 'Hatmi Şerif Tilaveti ve Şühedanın İzinde Sabah Namazında Huzura Davet' programı düzenlenecek, Çarşı Camisi'nde 24 saat Kur'an-ı Kerim okunacak.

     Taşova Müftüsü Harun Yılmaz, 'Hatmi Şerif Tilaveti ve Şühedanın İzinde Sabah Namazında Huzura Davet' programının 17 Mart Perşembe günü sabah namazı ile başlayıp 18 Mart Cuma günü sabah namazınına müteakip sona ereceğini söyledi.

     İlçe merkezi ve köylerde görevli imam hatiplerin dönüşümlü olarak 30 cüzün tamamı cemaat huzurunda okuyacaklarını bildiren Yılmaz, 'Cemaatimizden isteyenler ramazan ayında mukabele takip eder gibi tüm cüzleri takip edebilecek. Vakti kısıtlı olanlar günün herhangi bir vaktinde programa katılabilecek. Ülke genelinde okunan 250 bin hatme ilaveten okunan hatmimizle 250 bin 1 hatmin duası yapılacak. Amacımız insanlarımızı Kur'an ile hemhal etmek, şehitlerimizin siper nöbetini Kur'an tilaveti nöbeti ile yad etmektir' dedi.
 Yılmaz, programa kadınların da davetli olduğunu, onlar için camide özel bir yer ayrıldığını sözlerine ekledi.

Çanakkale şehitler Kur'an-IKerim okundu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X