Advert
Advert

45 Kaçak Göçmen Yakalandı..!

Bölge Trafik Amirliği’nce yapılan 14 Mart 2016 günü gecesi yol denetimlerinde Ağrı Tur firmasına ait 74 AS 965 plakalı otobüste 45 Afganistan ve Pakistan uyruklu mülteci yakaladı.

45 Kaçak Göçmen Yakalandı..!
45 Kaçak Göçmen Yakalandı..! Editör : Ali Rıza AĞIŞ
Bu içerik 2127 kez okundu.

  İlçemiz D 100 karayolu Taşova çıkışında yapılan yol denetimlerinde şüpheli görülerek durdurulan ve yapılan aramada Afgan ve Pakistanlı 45 göçmenin bulunduğu otobüs durduruldu. 11 kadın 2 küçük çocuğun bulunduğu otobüs 14 Mart 2016 gecesi saat 01.30’da Taşova Emniyet Müdürlüğü önüne getirildi.
 
   Otobüste bulunan kişilerin ellerinde yolcu bileti bulunduğu, firmanın, Ağrı’dan İstanbul’a seyahat için fatura düzenlediği görüldü.Mülteciler, ilçe Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadelerinin ardından Amasya Yabancılar Müdürlüğü’ne teslim edildi.

    OTOBÜS KAPTANI D100 KARAYOLUNDAN BİNLERCE KİŞİ  İSTANBUL A GİDİYOR
 
   Otobüsün kaptanı ve yardımcısı, yolcuların biletli olduğunu, seyahat faturasının ellerinde olduğunu, bu şekilde D 100 karayolundan binlerce kişinin İstanbul’a gittiğini dile getirdi.
Otobüsün Kaptanı; “Ağrı Doğubeyazıt’tan yola çıktım, 45 tane yolcum var. Hepsi fatura karşılığıdır. Biletleri kesilmiş, Ağrı’dan İstanbul’a gidiyorum. Bunun suç olması mümkün değil. Normalde biletli yolcular. Otogara gelip biniyor. Irkın, Türk mü, Kürt, miü, Afgan mı, soramıyoruz. Elinde bilet ve fatura varsa benim için önemli olan odur. Hayırlısı ile buradaki işlemlerimiz hızlanırsa biz de yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Taşova kaçak mülteci yakalandı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X