Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Taşova Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Telafi Eğitim Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu başkanlığında ilçe millî eğitim müdürleri ile İl müdürlüğü idarecilerinin katılımlarıyla Amasya'da haziran ayında okulların açılması ve telafi eğitimi uygulanabilmesi ihtimaline karşı uygulanacak telafi eğitim programının planlaması ve ilimize özel durumların değerlendirilmesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Telafi Eğitim Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi
Telafi Eğitim Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 1402 kez okundu.
Advert

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu başkanlığında ilçe millî  eğitim müdürleri ile İl müdürlüğü idarecilerinin katılımlarıyla Amasya'da haziran ayında okulların açılması ve telafi eğitimi uygulanabilmesi ihtimaline karşı uygulanacak telafi eğitim programının planlaması ve ilimize özel durumların değerlendirilmesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Covid-19 pandemisi nedeniyle ara verilen  ve uzaktan eğitim yoluyla sürdürülen örgün eğitim faaliyetleri nedeniyle öğrencilerin eğitimlerinin hedeflenen seviyeye ulaşması için düzenlenen toplantı Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda sosyal mesafe kuralları gözetilerek düzenlendi. Amasya'nın eğitim durumunun incelendiği ve senaryo dahilinde gerçekleştirilmesi planlanan telafi eğitim programının genel uygulama hatlarının öngörüler çerçevesinde  belirlendiği toplantı hakkında bilgi veren Amasya İl Milli Eğitim Müdürüm İlker Kösterelioğlu "Öğrencilerimizin eğitimlerinin yaşanan pandemiden en az etkilenmesi için Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halen mayıs ayının sonuna kadar uzaktan eğitim yoluyla öğretim süreci devam edecek. Sürecin nasıl devam edeceğini tüm kamuoyu gibi bizlerde hassasiyetle takip ediyoruz. Ülkemizde pandeminin seyrine göre Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda haziran ayında okulların açılması senaryosuna bağlı olarak çalışma arkadaşlarımızın telafi eğitimi ve uygulama esaslarına ilişkin görüşlerini alarak ilimiz adına önerilerimizi ve durum değerlendirmemizi Bakanlığımıza sunacağız" dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X