Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Taşova Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Kapanan Köy Yolları Açılıyor

Amasya’da etkili olan kar yağışı nedeniyle, Amasya Merkeze bağlı Direkli Köyü ve Taşova İlçesine bağlı Alçakbel, Şeyhli, Kavaloğlu Köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollar açıldı.

Kapanan Köy Yolları Açılıyor
Kapanan Köy Yolları Açılıyor Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 2383 kez okundu.
Advert

Amasya’da etkili olan kar yağışı nedeniyle, Amasya Merkeze bağlı Direkli Köyü ve Taşova İlçesine bağlı Alçakbel, Şeyhli, Kavaloğlu Köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollar açıldı. Amasya İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri kar nedeniyle kapanan köy yollarını greyderlerle yapılan çalışma sonucu tekrar ulaşıma açarak trafik güvenliğini sağladı.

Amasya İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri bu çalışmalarını; 14 adet greyder, 8 adet jsp kepçe, 1 adet kar makinesi, 5 adet kar kürüme bıçaklı kamyon, 4 adet yükleyici kepçe ve servis araçları ile yürütüyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar; "Köylerimizde mağduriyet yaşanmaması, ulaşımın daha rahat ve kolay yapılabilmesi için hizmetlerimizi gece gündüz demeden sürdürmekteyiz. Köylerimizin şehirlerle bağlantılarının kesilmemesi için ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir." dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X