Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Taşova Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Yukarıbaraklı Çat Mahallesi Yeni İçmesuyu Deposuna Kavuştu

Amasya İl Özel İdaresine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyenik içmesuyuna kavuşması adına projelerine devam ediyor.

Yukarıbaraklı Çat Mahallesi Yeni İçmesuyu Deposuna Kavuştu
Yukarıbaraklı Çat Mahallesi Yeni İçmesuyu Deposuna Kavuştu Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 1433 kez okundu.
Advert


Amasya İl Özel İdaresine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyenik içmesuyuna kavuşması adına projelerine devam ediyor

2019 Yılı KÖYDES Projesi ile yürütülen çalışmalar kapsamında; Yukarıbaraklı Köyünün Çat Mahallesinde yetersiz olan içmesuyunun çözüme kavuşturulması amacıyla mahallinde yürütülen çalışmaları sonucunda; 20 m3’ lük içmesuyu deposu yapılarak köy içindeki hanelere ulaştırılmak üzere yaklaşık 1.000 metre paslanmaz PE borular kullanılmıştır. İçmesuyu deposunun tamamlanması sonucunda köyde yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı içmesuyu tesis edilmiş oldu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar; “Temel hedefimiz vatandaşlarımızın sağlıklı içme sularına kavuşmasıdır. Bu doğrultuda yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızı yakından takip ederek köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza hijyenik içmesuyu sunmaya gayret gösteriyoruz dedi.”

yukarıbaraklı çat mahallesi yeni içmesuyu deposuna kavuştu
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X